החל מהבוקר: שביתת פתע ברכבת הקלה

חודשיים בלבד אחרי שהתחילה לפעול ברחובות ירושלים, תושבי העיר לא יכולים לנסוע ברכבת הקלה הבוקר. הסיבה: שביתת פתע של הנהגים, המוחים על תנאי העסקתם. בוועד העובדים אומרים ששכרם של הנהגים אינו ראוי לאחריות הכבדה שמוטלת עליהם. בהנהלת הרכבת, לעומת זאת, מכנים את השביתה "מעשה בריונות"

חודשיים בלבד אחרי שהחלה בתנועה - נעצרת הרכבת הקלה במסילה בשל עיצומי עובדים: הבוקר החלו נהגי הרכבת הקלה בירושלים בשביתה שאינה מוגבלת בזמן. מדובר בשביתת פתע, אולם במסגרת סכסוך עבודה רשמי שהוכרז כדין זה מכבר.

עובדי הרכבת הקלה התאגדו עוד בתחילת השנה בהסתדרות, במחאה על מבוי סתום במשא ומתן מול חברת "קונקס" שמתפעלת את הרכבת עבור הזכיינית "סיטי פס". העובדים דורשים הסכם קיבוצי שיעניק להם בעיקר ביטחון תעסוקתי ותנאים משופרים. לדברי ועד העובדים, "שכרם של הנהגים אינם הולם את האחריות הכבדה המוטלת עליהם".

סמנכ"ל חברת ההפעלה של הרכבת הקלה, תומר בס, התייחס לשביתה ואמר כי "ההכרזה על השבתת פעילותה של הרכבת הקלה, ללא התראה מראש ובמיוחד במהלך חול המועד, מהווה מעשה בריונות כלפי ציבור לקוחותיה של הרכבת הקלה בירושלים. אין כל הצדקה לפעילות של השבתה מצד עובדים בחברה ולכן אנחנו רואים צעד זה בחומרה". בס פנה לנציגי ההסתדרות הכללית בקריאה "לנהוג באחריות כלפי העובדים וכלפי נוסעי הרכבת ולשנות את ההחלטה התמוהה".

עוד הוסיף בס כי "ישנה התקדמות רבה במשא ומתן, שלצערנו לא מדווחת לעובדים. הנהלת חברת ההפעלה הסכימה למרבית דרישות העובדים במסגרת הדיונים ואף יזמה את העלאת שכרם של העובדים, מבלי להמתין להשגת ההסכם הקיבוצי. בסופו של יום, ההנהלה והעובדים פועלים באותה המסגרת ולכן צר לי על ניסיונם של גורמים זרים לפגוע בשיתוף פעולה זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת