עשרות מפגיני ימין פרצו לחצר ביתו של שר המשפטים

עשרות פעילי ימין שהפגינו נגד עסקת שליט הצליחו לפרוץ הערב לחצר ביתו של שר המשפטים יעקב נאמן בירושלים. המפגינים הקיפו את הבית וקראו לשר שלא לאשר את שחרור מאות המחבלים. בין המפגינים היה פעיל הימין ברוך מרזל שקרא: "דם היהודים שיירצחו - על ידיך". בתום דקות ארוכות, פינו כוחות משטרה את המפגינים מהבית

מרזל ופעילי הימין, הערב (ערוץ 7)

כ-50 פעילי ימין פרצו הערב לחצר ביתו של שר המשפטים יעקב נאמן בירושלים וקראו קריאות נגד מתן החנינה ל-1,027 אסירים פלסטינים במסגרת עסקת שליט. מוקדם יותר הערב הגיעו 30 בני משפחות שכולות להפגנה מול משכן הנשיא בירושלים, וקראו לנשיא פרס שלא לחתום על אישורי החנינה.

עם צאת השבת הגיעו עשרות הפעילים, ובראשם פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל, אל ביתו של שר המשפטים, ודפקו על דלתות הבית. משפחתו של נאמן מיהרה לכבות את האורות ולהסתגר בבית. 30 מבין המפגינים הצליחו לחדור לחצר הבית, הקיפו את הבית ושהו שם במשך דקות ארוכות. כעבור זמן מה הצליחו שוטרים שהוזעקו למקום להרחיקם ולגרשם מחצר הבית בכוח.

"דם היהודים שיישפך הוא על ידיך"

הפעילים הצעירים צעקו לעבר הבית: "הדם שיישפך הוא על ידיך", והוסיפו: "יהודים אתה אף פעם לא שוקל לשחרר". ברוך מרזל, מפעילי הימין הבולטים שהגיעו למקום, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מהיום שנבחר נאמן לתפקיד שר המשפטים הוא לא עשה שום דבר חיובי למען עם ישראל, ועכשיו הוא חותם על שחרור מאות מחבלים שיחזרו לרצוח יהודים". מרזל ציין: "בנוגע לשחרור יהודים, הוא אף פעם לא היה מוכן לדון".

מוקדם יותר הגיעו כ-30 בני משפחות שכולות לאזור משכן הנשיא בירושלים, וקראו קריאות מחאה נגד שחרור האסירים שאחראים למות יקיריהם, במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת