השחקנית ענת וקסמן: "ביבי רק אומר ערבים והם יוצאים מהחורים"

היו מי שהוכו בהפתעה מתוצאות הבחירות, אחרים לא הופתעו בכלל וסבורים שהפער הזה מעיד על שני חלקים של העם - שחיים בניתוק זה מזה. וקסמן על מצביעי נתניהו: "אין עם מי לדבר בכלל. זה עמים אחרים, לצערי"

כמעט חודש עבר מאז הבחירות לכנסת ה-20, ונדמה שהפצעים בחברה הישראלית המשוסעת עדיין לא הגלידו. במסגרת סרט תיעודי שישודר היום (שני) בערוץ 2 יצא דני קושמרו למסע ברחבי הארץ בניסיון לבדוק האם נוצרו כאן שתי מדינות לעם אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא אמליך לעצמי כזה מנהיג", אמרה השחקנית ענת וקסמן, תושבת תל אביב, על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "סליחה, אבל ה'שוקולדים', זה המלך ש... האשכנזי, העלק נאור, עם המבטא האמריקני עם הנאומים האלו...יושב וכותב נאומים וסרטונים".

איך זה קשור לסרטון השוקולד?

"זה האלו שצועקים 'רק ביבי! רק ביבי!' וקללה. 'רק ביבי! תן לי רק ביבי!'. זה נורא פשוט באיזשהו אופן. הוא לא צריך לשכנע אותם. את המשוכנעים לשכנע? הוא רק אומר 'ערבים' והם יוצאים מהחורים. אין עם מי לדבר בכלל. שוב, אנחנו הבועתיים, התל-אביבים, אני מוכנה להכיל אתכם, בואו נדבר. אבל זה גדול עלינו. זה קשי יום...זה עמים אחרים, לצערי".

מנגד, מגיש הטלוויזיה והרדיו אלירז שדה טוען כי השורש למחלוקת העמוקה בחברה נעוץ בפערים העדתיים, הסוציו-אקונומיים והגיאוגרפיים. "בטח שאני מזרחי", הוא אמר בהחלטיות ושאל את קושמרו: "אתה לא מרגיש אשכנזי? מה אתה מרגיש, ישראלי? אז מכרת לעצמך בועה ואתה מאמין לה. מה לעשות? התקשורת, בוא נגיד ככה, היא שמאלנית. אני שונה, אבל אני המיעוט. אתה לא יכול להגיד אם אתה שמאלני או ימני, אבל אני יודע מה אתה".