חג שמח: למעלה ממיליון וחצי טיילו

עם ישראל יצא לטייל בהמוניו ופקד את השמורות והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. בין האתרים המטוילים ביותר: הבניאס והגנים הלאומיים בבית שאן, קיסריה, אפולוניה, בית גוברין ואשקלון. רשות הטבע והגנים: מדובר בעלייה של כ-10% במספר המטיילים בהשוואה לאותה תקופה אשתקד

מטיילים, ארכיון (אמיר חן)

מהצפון ועד הנגב - עם ישראל פקד בהמוניו את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. רשות הטבע והגנים פרסמה היום (שבת) נתונים שמהם עולה כי כמיליון וחצי בני אדם יצאו לטייל במהלך חג הפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוף הבונים (רינת רוסו)

האתרים המטוילים ביותר במהלך החג היו: גן לאומי בית שאן, גן לאומי קיסריה, גן לאומי אפולוניה, גן לאומי ירקון אפק, גן לאומי בית גוברין, שמורת מערת הנטיפים, גן לאומי אשקלון, גן לאומי ממשית, גן לאומי אשכול (הבשור), גן לאומי מצדה, שמורת טבע עיינות צוקים ושמורת עין גדי. אתרי המים המטוילים ביותר בצפון הארץ: שמורת טבע הבניאס, שמורת הטבע נחל עיון, שמורת טבע תל דן, שמורת טבע נחל שניר, שמורת טבע עין אפק והמג'רסה.

על פי רשות הטבע והגנים, מדובר בעלייה בשיעור של כעשרה אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות, אמרה כי "עובדי הרשות עמלו במשך מספר חודשים בהכנות לחג תוך דגש על בדיקת המסלולים למען ביטחון המטיילים והנאתם, פריסה רחבה של עמדות הסברה בשטחים הפתוחים ובכניסות למסלולים המטוילים ויצירת שלל פעילויות חווייתיות וייחודיות למען המבקרים.

הגן הלאומי בית שאן

שמורת הטבע שניר (חגי שלמה)

היא הוסיפה: "הפתעת החג הייתה כמות הלנים בחניוני הלילה - מעל ל-55 אלף אנשים בחרו ללון תחת מיליון כוכבים והמספר היפה מעיד על שביעות רצון גבוהה מאוד של המבקרים מאתרי הקמפינג ומהשהות בשמורות ובגנים. משמח לדעת כי למעלה ממיליון וחצי מטיילים בחרו גם בחג הזה להגיע לאתרינו ואני רואה בכך אות לחשיבות הרבה שמייחס הציבור בארץ לערכי הטבע הנוף והמורשת שלו". 

עם זאת, המטיילים העסיקו גם את המחלצים. מיחידת החילוץ מגילות, שהייתה עסוקה במיוחד במהלך הפסח, נמסר כי מאז ליל הסדר היחידה ביצעה 13 חילוצים, מתוכם בחמישה מקרים הוזנק מסוק של חיל האוויר.