חג קטלני בכבישים: שוטר ואישה נהרגו, 11 רוכבי אופניים נפצעו

לפנות בוקר בירושלים, שוטר נהרג ושוטרת נפצעה בינוני לאחר שניידת משטרה בה נסעו התהפכה בירושלים. בתאונה בכביש 42 נלכדה ברכב בת 59 שלבסוף נאלצו לקבוע את מותה, ובכביש 3 סמוך לבני ראם נפצעו 11 רוכבי אופניים ושני נהגים שהתנגשו בהם. המשטרה חוקרת

שני הרוגים ופצועים במספר תאונות בוקר החג השני של פסח. שוטר כבן 27 נהרג לפנות בוקר בהתהפכות ניידת משטרה מסוג ג'יפ ברחוב הנטקה, סמוך לתחנת הרכבת הקלה בירושלים. שוטרת נוספת בת 21 שהייתה עמו ברכב נפצעה באורח בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת נסיבות התאונה עולה כי מסיבה לא ברורה הניידת שבה נהג השוטר פגעה במדרכה וכתוצאה מכך אירע פנצ'ר באחד הצמיגים. השוטר איבד כנראה את השליטה על הג'יפ ולאחר שפגע בגדר לאורך כמה עשרות מטרים התנגש בעוצמה בעמוד הרמזור, הפיל אותו ואחר כך התהפך.

השוטר הפצוע הקשה הועבר תוך כדי ניסיונות החייאה על ידי צוות של מד"א להדסה עין כרם, ושם הוא מת מפצעיו, ואילו השוטרת עדיין מאושפזת. חוקרים של אגף התנועה במשטרה חוקרים את נסיבות התאונה.

התאונה ליד מושב בן זכאי (מד"א)

בת 59 נלכדה ברכב ונהרגה

בתאונה אחרת, בכביש 42 הסמוך למושב בן זכאי שליד יבנה, נהרגה אישה בת 59, זאת לאחר התנגשות בכלי רכב אחר. האישה תחילה נלכדה ברכב, ופרמדיקים של מד"א נאלצו בסופו של דבר לקבוע את מותה. באירוע נפצעה קל גם קשישה בת 85 שנפצעה קל והועברה לבית החולים קפלן ברחובות. מבדיקה שנעשתה עולה כי האישה לא הייתה חגורה בחגורת בטיחות.

חובש מד"א גיא בובליל ופרמדיק מד"א עמי מלמה סיפרו : "כשהגענו למקום ראינו שמדובר בתאונה קשה, אחד מכלי הרכב היה הפוך על צדו, נהגת הרכב אשה כבת 59 נלכדה בכסא הנהג כשהיא מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק , היא סבלה מפגיעה רב מערכתית קשה , ניסינו להעניק לה טיפול רפואי מציל חיים ולאחר חילוץ ממושך נאלצנו לקבוע את מותה. ברכב השני, נהג גבר בשנות ה-60 לחייו שלא נפגע, אשה כבת 85 שישבה לצידו נפגעה ברגלה ולאחר שטיפלנו בה בשטח פינינו אותה במצב קל לבית חולים קפלן".

בת 59 נהרגה (מד"א)

בני ראם: 11 רוכבי אופניים נפגעו מרכב

בכביש 3, סמוך לבני ראם, התרחשה תאונה בין מספר כלי רכב לרוכבי אופניים. על פי מד"א במקום יש 13 פצועים, בהם 11 רוכבי אופניים ושני נהגים. מצבם של כל הפצועים מוגדר קל, למעט רוכב אופניים אחד שמצבו מוגדר בינוני. הם הועברו לבתי החולים קפלן וברזילי באשקלון.

11 רוכבי אופניים נפגעו (חטיבת דוברות המשטרה)

המשטרה חוקרת (חטיבת דוברות המשטרה)

"כשהגענו למקום ראינו זירה לאורך עשרות מטרים עם קבוצה של רוכבי אופניים, 11 מרוכבי האופניים שכבו פצועים על הכביש כשלצידם האופניים זרוקים וחבריהם ניסו לסייע להם", סיפר פרמדיק מד"א הנרי זערור.

לדבריו, "בסמוך אליהם היו שני כלי רכב עם פגיעות פח. כל הפצועים היו בהכרה מלאה וסבלו מפגיעות שונות, חלקם בגפיים, בראש, בגב ובאגן. נהגת הרכב צעירה בשנות העשרים שהתנגשה ברכב שליווה את רוכבי האופניים נפגעה באורח קל. הענקנו לכל הפצועים טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם לבתי החולים כשמצב שניים מהם בינוני ויציב עם פגיעות רב מערכתיות והשאר באורח קל".

במקרה אחר, רוכב אופניים בן 23 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מאופניו ברחוב הדרים בפרדס חנה. צוותי מד"א העניקו לו טיפול ופינו אותו לבית החולים הלל יפה, כשהוא סובל מחבלה בפלג גופו התחתון.