ההרוגה באסון המעבורת בתאילנד: שני מריל ממודיעין

הותר לפרסום כי שני מריל ממודיעין, היא הילדה שנהרגה בשריפה שפרצה על המעבורת בדרך לאי פוקט במהלך טיול בת המצווה שלה בתאילנד. הליך זיהוי גופתה נמשך - ולאחר שיושלם, היא תוטס לקבורה בארץ

שני נהרגה בטיול בת המצווה בתאילנד: הותר לפרסום כי שני מריל, בת 12 ממודיעין, היא הילדה שנספתה אמש (רביעי) בשריפה שפרצה במעבורת התיירים בתאילנד, סמוך לחופי פוקט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר, לאחר שעות ארוכות של חיפושים, איתרו צוללנים מקומיים את גופתה של מריל. היא נמצאה ללא רוח חיים בנקודה שבה טבעה המעבורת, בעומק של 18 מטרים.

קונסולִית ישראל בתאילנד אורית שני והרב אליעזר ליינס שליח חב"ד שהצטרפו הבוקר לחיפושים, מסייעים למשפחת הילדה בסידורי העברת הגופה וחזרת המשפחה לישראל. על פי ההערכות, בני המשפחה האבלים ישובו לישראל בימים הקרובים, לאחר שיושלמו סידורי העברת הגופה.

החיפושים אחר גופתה של שני, היום (התקשורת התאילנדית)

האירוע הקשה התרחש אתמול בשעות הבוקר כשאש פרצה, ככל הנראה לאחר פיצוץ במנוע המעבורת, שהייתה בדרכה חזרה לפוקט מהאי קופיפי. הנערה הישראלית שהייתה בטיול משפחתי ננעלה בשירותים ולא הצליחה לצאת מהתא. בזמן זה נאלצו יתר הנוסעים לנטוש את הסיפון. יתר 117 הנוסעים, כולל הוריה של הנערה ושני אחיה, חולצו בשלום מהמים לאחר דקות ארוכות.

תיעוד מתוך הספינה הבוערת (התקשורת התאילנדית)

"בני המשפחה בטראומה, תתפללו לעילוי נשמתה"

נתי חדד, מנהל "קוסמוי חילוץ והצלה", מסר בשיחה עם חדשות 2 כי אחרי שעתיים של חיפוש בקרקעית נמצאה הגופה: "חיכו לזיהוי ודאי, אבל לא באמת היה צריך. המשפחה בטראומה. יש להם ילד בן 6 וילדה בת 9, הם הסתכלו על הספינה הבוערת - וידעו שהבת שלהם בפנים. גופתה של הילדה עוברת לבנגקוק, ובהמשך תגיע המשפחה בטיסה ישירה לישראל. מי שנמצא כרגע עם המשפחה זה הרב ונציג של המשטרה, הם מנסים לדאוג להם ולהרגיע אותם".

בני המשפחה ההמומים (התקשורת התאילנדית)

הרב אליעזר ליינס, שליח חב"ד בפוקט, מסר לפני כניסת החג: "אנחנו מתכוננים ל-150 אורחים שיגיעו לבית חב"ד לעשות את החג, נתפלל לעילוי נשמתה של הילדה. המשטרה המקומית עשתה עבודה טובה ונתנה את כל הכלים שהיה צריך כדי לעזור. אנחנו מבקשים שכל אחד יעשה מעשה טוב לכבוד המשפחה".

דקות לאחר האירוע, אתמול (התקשורת התאילנדית)