מה צפוי לחוגגים בחג השני של פסח?

ערב החג השני של פסח ובתחילתו של סוף השבוע הארוך, אזרחי ישראל עושים את דרכם לארוחת החג: מאגף התנועה נמסר כי התנועה זורמת כסדרה. מזג האוויר יתקרר אך יהיה נוח לטיולים, ממטרים קלים צפויים בעיקר בצפון. מספר אירועים מתוכננים בוטלו עקב תנאי מזג האוויר

עומסים במספר צירים בדרך לארוחת החג (חדשות 2)

ממטרים ואפילו כבישים פנויים עם כניסת החג השני של פסח: בשעות אלה עושים אזרחי ישראל את דרכם לארוחת ערב החג השני, ובדרך לא נרשמים עומסים מיוחדים - והתנועה זורמת, כך נמסר מאגף התנועה של המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ומה מזג האוויר שצפוי לחוגגים בסוף השבוע הארוך של החג? בשעות אלה קר מהרגיל לעונה, לאחר שהיום הורגשה התקררות ניכרת, רוחות חזקות נשבו ונעשה אביך. מחר, יום החג, תורגש התקררות נוספת, יהיה קר מהרגיל לעונה וצפוי גשם מקומי קל בעיקר בצפון. בשבת, יום המימונה, צפוי מזג האוויר להיות קר מהרגיל עם גשם מקומי בצפון ובמרכז ואולי אפילו שלג קל בחרמון.

מזג האוויר משתנה, עדיין יהיה נוח לטיולים (אתי קוריאט)


למרות מזג האוויר שהתקרר, פקדו גם במהלך היום כמאה אלף מטיילים את אתרי רשות הטבע והגנים: האתרים המטוילים ביותר היום היו בעיקר אתרי המים בצפון בהם שמורת טבע הבניאס, שמורת טבע נחל עיון, שמורת טבע תל דן ושמורת טבע נחל שניר.

סוף שבוע ארוך של טיולים ובילויים לפנינו (ויליאם עגמי)


רבבות גם טיילו בגן לאומי ירקון אפק, גן לאומי אפולוניה, גן לאומי בית גוברין, גן לאומי אשקלון, שמורת טבע עין גדי ומצדה.ברשות הטבע והגנים צופים עומסים גם מחר ובמהלך יום שבת - יום החופש האחרון של החג, בו יחלו חגיגות המימונה.

עקב תנאי מזג האוויר, בוטלו מספר אירועים שתוכננו לסוף השבוע בהם: אירוע פיסול בחול בחוף פלמחים שתוכנן למחר (שישי), קונצרט התזמורת הקאמרית בגן הלאומי אשקלון שאמור היה להתקיים בשבת - וכמותו גם אירוע פיסול בחול בחוף בית ינאי. עוד נמסר מרשות הטבע והגנים שהשאטלים בירידה לעין זיו בשמורת נחל כזיב לא ייצאו, זאת מ חשש להחלקה בשל הגשמים.