שבוע לפני האסון: מקס שנהרג בירך את חברו שחזר לארץ

בתיעוד מצמרר מלימה שבפרו, שבוע לפני האסון בו מצא את מותו מקס סלע, בן 24 משוהם, נראה מקס עם שניים מחבריו - כשהם מאחלים יום הולדת שמח לחברם תומר, ששב לארץ במהלך הטיול המשותף. "יפה שלי, אוהב אותך! הרבה מזל טוב מפרו". צפו בתיעוד שלימים הפך לתיעוד כואב במיוחד

הרגעים האחרונים של מקס: שבוע בלבד לפני שנהרג לאחר שנפל מרמפה באתר האומגות בעיר סנטה תרזה שבפרו, מקס סלע (24) משוהם, איחל "יום הולדת שמח" לחברו שחזר לארץ במהלך הטיול הגדול בדרום אמריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון, שצולם לפני כשבוע בלבד, נראה מקס עם עוד שניים מחבריו כשהם מאחלים יום הולדת שמח לחברם תומר, שהיה יחד איתם בטיול - וחזר לארץ במהלך הטיול.

"יפה שלי, אוהב אותך! הרבה הרבה מזל טוב, חולים עליך פה בלימה שבפרו. מוסרים לך הרבה אהבה", איחל מקס לחברו. את הברכה, שלאחר האסון מתבררת כמצמררת למדי, חתם באיחול בשם כולם "אוהבים אותך, יפה שלי".

דודו של מקס: "הוא לא היה הרפתקן, היה ילד מוכשר ואחראי"

בני משפחתו של מקס קיבלו אמש את הבשורה המרה, ומנסים כעת להפציר ברשויות בפרו להקדים ככל האפשר את הליך הטסת גופתו לישראל. "הוא היה מוכשר ואחראי, לא ילד של הרפתקאות", סיפר דודו, מנשה יעקב.בשיחה עם חדשות 2 מחוץ לבית המשפחה בשוהם אמר הדוד האבל בצער כי "מקס היה בחור מבריק, הוא יצא לטיול של חצי שנה, הוא ילד של בית ושל משפחה, לא הרפתקן. הוא שמר על קשר ודיבר עם המשפחה כל יום בוואטסאפ ובפייסבוק".

סלע שירת כלוחם בחיל ההנדסה והשתחרר רק לאחרונה משירות קבע. כמו מרבית הצעירים הישראלים הוא יצא לטיול הגדול שלאחר הצבא עם שניים מחבריו הטובים. "הוא בחור מדהים שרק רצה לראות עולם. תמיד עם חיוך על הפנים. ניסה למצוא את הטוב בכל מה שאפשר", סיפר מכר המשפחה. "הוא נסע לטיול בדרום אמריקה רק לפני כמה חודשים".

ארבעת החברים בטיול בדרום אמריקה (חדשות 2)


"הם שבורים לגמרי, הם בוכים הרבה, לא מעכלים", סיפר מכר של המשפחה. חבר נוסף אמר: "הוא היה ילד זהיר ושקול, לא חשבתנו שעלול לקרות משהו כזה". במשרד החוץ מנסים לסייע ככל הניתן למשפחה. שגרירות ישראל בפרו מתאמת את הטסת גופתו חזרה לישראל.

הטסת גופתו של מקס מתעכבת; חקירה נפתחה

לאחר מסע ארוך הגיעו שלושת החברים הטובים לעיר קוסקו שבפרו. אתמול נסעו לאתר האומגה "קולה דה מונו", המוכר כאטרקציית תיירות מובילה באזור. מסיבה שאינה ברורה קרסה הרמפה המובילה לאומגה בשעה שסלע עלה עליה. הוא נפל מגובה רב ומותו נקבע לאחר זמן קצר.

אזור מאצ'ו פיצ'ו שבפרו (גלי שפס)


הליך הטסת הגופה מתעכב זמנית מכיוון שהמקרה נמצא תחת חקירה של משטרת פרו. גם שני חבריו של סלע צפויים להישאר עוד לילה בעיר סנטה תרזה על מנת למסור עדות לחוקרים המקומיים. בבית חב"ד בעיר קוסקו מתכוונים לערוך סעודת חג למטיילים הישראלים שבה יתייחדו עם זכרו של סלע ויזכירו את החשיבות בנקיטת אמצעי זהירות בטיול.