צפו: ערביי ישראל חוגגים את העסקה

מאות בני אדם חגגו הערב בכפר מנדא שבגליל את שחרורם הצפוי במסגרת עסקת שליט של לפחות 5 ערבים ישראלים היושבים בכלא, כך לפחות על פי הדיווחים בתקשורת הפלסטינית. הנוכחים בחגיגה הניפו דגלי פלסטין ואת תמונותיהם של האסירים. בין החוגגים הייתה גם ח"כ חנין זועבי, שאמרה: "זכותם של האסירים להיות בחיק משפחותיהם"

ב"נאום הניצחון" שנשא חאלד משעל בערב בו אושרה עסקת שליט, התגאה יו"ר הלשכה המדינית של חמאס בכך שבין 1,027 האסירים שישתחררו מהכלא תמורת גלעד שליט נמצאים גם כמה ערבים-ישראלים, אותם כינה "ערביי 48". כך מנסה חמאס להפוך את העסקה להישג כלל-פלסטיני ולא רק הצלחה לחמאס עצמו.

בעקבות זאת, התכנסו הערב מאות מערביי ישראל התכנסו הערב לחגיגה בכפר מנדא שבגליל. הסיבה למסיבה: שחרור חמישה מערביי ישראל המרצים את עונשם בכלא במסגרת עסקת שליט, כך לפחות על פי הדיווחים מטעם חמאס בכלי התקשורת הפלסטיניים.

במסגרת האירוע, הונפו במקום דגלי פלסטין וכן תמונותיהם של האסירים הצפויים להשתחרר בשבוע הבא, ומשפחותיהם של חמשת האסירים חולקו ממתקים לנוכחים. בין המבקרים בחגיגה הייתה גם ח"כ חנין זועבי, שאמרה לחדשות 2 כי "זכותם של האסירים להיות בחיק משפחותיהם בביתם".

בין המשוחררים: אחד מחוטפי נחשון וקסמן

על פי הדיווחים מטעם חמאס בכלי התקשורת הפלסטיניים, בין הערבים הישראלים שנמצאים ברשימת המשוחררים נמצאים בין היתר ג'יהאד יע'מור, שהשתתף בחטיפת נחשון וקסמן ז"ל, וכן חלק מחוטפיו של חייל מג"ב נסים טולדנו ז"ל בשנת 1994. עוד ישוחררו, על פי הדיווחים, גם "זקן האסירים" סמי יונס בן ה-82, השפוט למאסר עולם בגין השתתפות ברצח החייל אברהם ברומברג בשנת 1981.

עלי עמריה, אחד האסירים שאמור להיות ברשימת השחרור, מרצה עונש מאסר עולם לאחר שהשליך רימוני יד לעבר עוברי אורח בחיפה בשנות ה-80', אחיו  של עמריה שוחח עם חדשות 2 ואמר: "אחי לא הרג, לא פצע ולא רצח".

"הוא כלוא כבר 23 שנים ונגזר עליו מאסר עולם, אבל הגיע הזמן שהוא יחזור אלינו הביתה", הוסיף האח. "שמו מופיע ברשימת המשוחררים שפורסמו בתקשורת הפלסטיני, ואנחנו מקווים שהוא באמת יהיה כלול בעסקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת