חמאס מציג: סרט תיעודי על גלעד שליט

אחד מראשי הזרוע הצבאית של חמאס אמר הבוקר בריאיון לרדיו א-שמס בצפון, כי לאחר שחרורו של שליט ישודר בערוצי הטלוויזיה הפלסטיניים סרט תיעודי שהפיק הארגון על חייו של החייל החטוף בשבי. בסרט תוצג שגרת חייו בחמש השנים וחצי האחרונות. "יראו שהתייחסנו אליו טוב מאוד", אמר

אות החיים האחרון מגלעד שליט (חדשות 2)

אם הכול יתנהל כמתוכנן, ביום שלישי הקרוב צפויה לצאת לדרך העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, עסקה שתשים סוף לחמש שנים וחצי של שבי בידי חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מראשי הזרוע הצבאית של חמאס, אבו מוג'אהד, התראיין הבוקר ברדיו א-שמס המשדר בצפון מאזור נצרת וסיפר על סרט דוקומנטרי שהכין חמאס, על חייו של גלעד שליט בשבי.

לדבריו של אבו מוג'אהד, הסרט מציג את שגרת חייו של שליט, כמו למשל איך הוא קם בבוקר, וכן את האינטראקציה שלו עם שוביו. הוא טוען כי הסרט יראה ששוביו של שליט התייחסו אליו "טוב מאוד" בשבי. הסרט צפוי להיות משודר בקרוב בערוצי הטלוויזיה הפלסטיניים של חמאס.

אבו מוג'אהד התייחס גם לרשימת האסירים שלא פורסמה ואמר כי עדיין אי אפשר לפרסם את כל השמות. הוא ציין גם כי האסירות הערביות הישראליות לא כלולות ברשימת ששת הערבים הישראלים שישוחררו במסגרת העסקה.

הבוקר: כתובות נאצה נגד גלעד בנצרת

כתובת נאצה בגנותו של גלעד שליט רוססה הלילה על קיר בית ספר יסודי מוכר בנצרת. על הקיר נרשמה הכתובת "מוות לגלעד שליט", לצדו של צלב קרס. הכתובת נמחקה הבוקר.

חוקרי מז"פ הגיעו למקום עדי לחקור את האירוע. עוברי אורח שהתקהלו במקום טוענים כי המעשה בוצע על ידי יהודים קיצונים ולא ערבים. אחד התושבים אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "חמש שנים וחצי גלעד נמצא בשבי ובשום כפר ערבי לא נרשמו כתובות בגנותו. למה דווקא עכשיו?", שאל.

"התזמון גורם לי לחשוד במניעים של האנשים שעשו את זה", אמר והוסיף: "מקווה שהמשטרה תעצור אותם ושלא יכפישו את שם העיר, לא את נצרת ולא את אותו בית ספר שקט וידוע בכל האזור".

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?