נצרת: רוססה כתובת "מוות לגלעד שליט"

תושבי נצרת נדהמו הבוקר לגלות כתובת שרוססה על קיר בית ספר יסודי בעיר: "מוות לגלעד שליט", לצדו של צלב קרס. הכתובת נמחקה והמשטרה חוקרת. תושבי העיר טוענים כי מדובר במעשה של יהודים קיצונים: "5.5 שנים שלא רוססה אף כתובת כזו בכפרים ערביים, למה דווקא עכשיו?"

כתובת הגרפיטי שרוססה (באדיבות אתר פאנט)

כתובת נאצה בגנותו של גלעד שליט רוססה הלילה על קיר בית ספר יסודי מוכר בנצרת. על הקיר נרשמה הכתובת "מוות לגלעד שליט", לצדו של צלב קרס. הכתובת נמחקה הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי מז"פ הגיעו למקום עדי לחקור את האירוע. עוברי אורח שהתקהלו במקום טוענים כי המעשה בוצע על ידי יהודים קיצונים ולא ערבים. אחד התושבים אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "חמש שנים וחצי גלעד נמצא בשבי ובשום כפר ערבי לא נרשמו כתובות בגנותו. למה דווקא עכשיו?", שאל.

"התזמון גורם לי לחשוד במניעים של האנשים שעשו את זה", אמר והוסיף: "מקווה שהמשטרה תעצור אותם ושלא יכפישו את שם העיר, לא את נצרת ולא את אותו בית ספר שקט וידוע בכל האזור".

אמש: משפחת שליט שבה למצפה הילה

לראשונה מאז יולי 2010, שבו נועם ואביבה שליט להתגורר בביתם שבמצפה הילה. מאז חזרתם לבית, באו חברים קרובים ומכרים של בני משפחת שליט, בירכו אותם על השלמת העסקה ואף הביאו להם אוכל, לכבוד החג. גורמים המקורים למשפחה סיפרו כי למרות האופטימיות הזהירה, עדיין מרחף חשש מעל ראשיהם, עד אשר יחבקו את גלעד בזרועותיהם.

לעת עתה, מסתמן כי השלב הראשון בעסקה, במסגרתו ישוחררו 450 אסירים פלסטינים וגלעד יוחזר לישראל, ייערך כבר ביום שלישי הקרוב. עם זאת, אמר נציג חמאס בלבנון, עלי ברכה, כי שליט ישוחרר בתמורה לאסירים רק ביום רביעי, ערב החג השני.

על פי דיווחים אחרים בכלי תקשורת ערבים, ייערך השלב הראשון של העסקה רק בעוד עשרה ימים. בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען דווח כי משלחת חמאס בראשות ראש הלשכה המדינית של הארגון חאלד משעל נועדה היום בקהיר, באופן בלתי ישיר, עם משלחת ישראלית, כדי לסכם את הליך ביצוע העסקה.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?