צפו: נועם ואביבה שבו למצפה הילה

בני הזוג שליט הגיעו חזרה לביתם בגליל המערבי כדי להכין אותו לקראת שובם של בנם, החייל החטוף גלעד. במקביל, נשארים הפעילים במאהל המחאה - עד שגלעד יהיה שוב בביתו. "אני מתרגש לרדת שוב במדרגות", אמר נועם שליט. צפו בשמחה הגדולה במצפה הילה - שם חוגגים ההמונים בשירה, ריקודים ושמפניות

נועם, אביבה ויואל שליט, יחד עם בת זוגו יערה וינקלר, הגיעו הערב לביתם במצפה הילה, לאחר שעזבו את מאהל המחאה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המוני פעילים גודשים בשעה זו את בית המשפחה, מחבקים באהבה את בני הזוג שליט, מנופפים בדגלים, שרים שירים, רוקדים ופותחים בקבוקי שמפניה. "הבאנו שלום עליכם", החלו הפעילים לשיר, מיד עם הגעת בני הזוג שליט ושאר בני המשפחה למקום.

לשאלה אם ציפה לקבלת פנים סוערת, כפי שציפתה לו, השיב נועם שליט בחיוב. "אני רק רוצה להיכנס עכשיו הביתה", אמר נועם לעשרות שהקיפו אותו. בשלב מסוים, בשל ההמולה, החל לצעוד שליט לכיוון מסוים, כשלפתע הסב אחד הנוכחים את תשומת ליבו כי הוא צועד לבית הלא נכון. "אני מתרגש לרדת במדרגות הביתה", אמר, נטש את קבוצת העיתונאים בחסות המשטרה - ונכנס לביתו, יחד עם שאר בני המשפחה.

"גלעד לא יהיה אותו גלעד"

לפני צאתם ממאהל המחאה, שוחחו הוריו הנרגשים של החייל החטוף עם פעילים. "אנחנו בתחילת התהליך", אמרה אביבה שליט, אמו של גלעד. "עד שגלעד יחזור, השמחה הזו מהולה בהמון המון פחדים - לראות את גלעד ומה נקבל, כי ברור שזה לא יהיה אותו ילד ששלחנו", אמרה אבו אביבה.

שמחה גדולה מורגשת החל מאמש במצפה הילה שבגליל המערבי, היישוב שבו מתגוררים בני משפחת שליט.

כבר אתמול בערב, עם הדיווחים הראשונים על חתימת העסקה ואישורה בממשלה, הבינו ילדי היישוב כי משהו הולך לקרות. הם לא חיכו הרבה ותלו שלטים צהובים וברכות על העצים והשיחים בסמוך לבית המשפחה - שצפויה לשוב להתגורר בבית שהיה נטוש זה זמן ממושך.

מאז הצעדה של בני המשפחה ממצפה הילה לירושלים, עמד הבית שומם. היום הוא אמור לחזור להיות שוקק חיים.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?