המפקד של גלעד: "אתן לו חיבוק גדול ונסגור פערים"

מפקדו של גלעד שליט סרן במיל' יואב בלקס אמר היום בהתרגשות בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט: "אני צריך לעכל שזה באמת קורה". עוד הוסיף כי "יצטרך לסגור פערים עם גלעד ולסגור את הפצע הזה". בלקס הודה לרה"מ ואמר: "משלמים מחיר, אבל אין ברירה אלא לשלמו"

החייל שלו חוזר: אחרי חמש שנים וחצי, סרן במילואים יואב בלקס שהיה מפקד פלוגת "מחץ" בגדוד 71 של השיריון ומפקדו הישיר של גלעד שליט, מרגיש שבקרוב יסגור מעגל. "ברגע שאראה אותו אני אתן לו חיבוק גדול ואצטער שזה לקח הרבה זמן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "כמפקד לא הייתה לי יכולת לעשות משהו אחר אך התחושה תמיד תהיה קשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הידיעה על חתימת ההסכם לשחרורו של שליט שמע בלקס לראשונה כשהיה בביתו. מאז הספיק לקבל שיחות טלפון רבות ממפקדים וחיילים מהפלוגה. "כולנו בקשר ואנחנו מתארגנים עכשיו כל החברים מהפלוגה לנסוע להיפגש עם המשפחה", אמר. לדבריו, "ברגע ששמעתי את הידיעה התקשרתי לאביבה כדי לבדוק שלא מדובר בהודעת שווא, והיא סיפרה שיש משהו אבל הייתה מאופקת".

בלקס אמר כי הוא וחבריו ינסו לשוב להיות בקשר עם גלעד. "אנחנו מחוברים לכל החיים, הוא שילם מחיר מאוד יקר. אנחנו מחויבים אחד לשני ונפגש באזכרות ובשמחות, אני אאחל לו חיים ארוכים". על סוגיית שחרור המחבלים אמר, "אכן משלמים מחיר, אבל אין ברירה אלא לשלמו. את היקירים של המשפחות השכולות אף אחד לא יחזיר, ואם יש לנו אדם חי ואפשר לשחררו צריך לעשות זאת". עוד ציין כי הוא "מקווה שלא תהיה פעם הבאה. אני מקווה שהמדינה תעשה הכול שמקרה כזה לא יקרה ותגביר את ההרתעה ועוצמות התגובה".

"אני חושב שנתניהו קיבל החלטה אמיצה ונכונה ומגיע לו תודה גדולה", סיכם המ"פ במיל'. "אני עדיין בהלם וצריך לעכל שזה באמת קורה". 

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

ראש השב"כ: חלק מהמחבלים המגורשים לחו"ל ישובו

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

הבוקר: משפחת שליט תשוב לביתה

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"