נועם ואביבה שליט: "אנחנו מברכים על העסקה, אך מתאפקים"

במשפחת שליט התרגשו היום לשמע החלטת הממשלה לאשר ברוב מוחץ את העסקה לשחרור גלעד שליט, בתמורה ל-1,000 אסירים פלסטינים, אך משתדלים עדיין לשמור על איפוק. מאות הגיעו למאהל המשפחה כדי לברך וללחוץ את היד, וביניהם גם שר הביטחון אהוד ברק, שנישק את בני הזוג שליט. "העניין ייסגר כשנראה את גלעד בבית", אמר נועם

צהלות שמחה, שירה וריקודים נצפו הלילה במאהל של משפחת שליט מיד לאחר הודעת הממשלה על אישור העסקה לשחרורו של גלעד. "זהו יום סמלי, עצוב ומהול בשמחה", פתח נועם שליט, אביו של החייל החטוף, את דבריו לבאי המאהל הרבים שהגיעו לברכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו יום שבו ממשלת ישראל הצליחה, לאחר למעלה מחמש שנים שהם 1935 ימים ולילות קשים וארוכים, להחזיר את גלעד בנינו הביתה", אמר שליט הנרגש. "אנחנו מבקשים לחזק ולברך את ראש הממשלה על ההחלטה האמיצה ועל המנהיגות שגילה, למרות הזמן הרב שעבר, ולמרות שהוא בעצם ראש הממשלה השני מאז שגלעד נפל בשבי".

"בסופו של דבר", אמר שליט, "הצליח ראש הממשלה לעשות את זה ועל כך אנחנו מברכים אותו. אנחנו רוצים להודות לכל מי שתמך בנו לאורך כל הדרך ועמד לצידנו יום ולילה. מבחינתנו העניין ייסגר, כאשר נראה את גלעד מגיע הביתה".

אביבה שליט: "לא נותנים לרגשות להתפרץ"

"אוהל המחאה סיים את תפקידו", הכריז שליט. בהתייחס למחיר הכבד שצפויה ישראל לשלם עבור שחרורו של גלעד, אמר שליט: "לא מדובר על 1,000 מחבלים, אלא על 450 ועוד אסירים קלים שממילא אמורים להשתחרר בהקדם האפשרי. אני רוצה להזכיר לכולם שאת העסקה לא אנחנו עשינו ולא קבענו את המחיר". אביבה שליט, אמו של גלעד, ישבה בפנים חתומות לצידו של בעלה ורק אמרה: "אנחנו לא נותנים לרגשות להתפרץ. אנחנו מתאפקים. השמחה לא ניתנת לתיאור".

במהלך דבריו התייחס שליט גם לנווט הנעדר רון ארד, שנפל בשבי לפני 25 שנה ומאז נעלמו עקבותיו. "השמחה שלנו מהולה בעצם בעצב של משפחת ארד שלא זכתה שהבן שלה ישוב הביתה", אמר נועם. "אנחנו עם משפחת ארד גם הלילה וזה יום סמלי".

"מפחיד אותנו להשתחרר"

שני אנשים נרגשים שישבו אף הם באוהל, הם יואל שליט, אחיו של החייל החטוף, ובת זוגו יערה וינקלר. לשמע ההודעה על אישור ההחלטה בממשלה התחבקו השניים, כשכל אחד רצה ללחץ את ידיהם ולברך אותם במזל טוב. גם שר הביטחון אהוד ברק הגיע לחבק את בני משפחת שליט.

"עד עכשיו עצרנו את עצמנו וזה עדיין נורא מפחיד להשתחרר", אמרה וינקלר. "כל הזמן הרגלנו את עצמנו שלא נשמח עד שנראה את גלעד, אבל עכשיו מחכים לראות אותו ולוודא שזה לא חלום".

"אנחנו רוצים להודות לכל מי שהיה מעורב בשחרור", אמר יואל שליט. "זה הופך להיות מציאותי, אבל אני עדיין מחכה שהוא יגיע. אני אספר לו על כל מה שעשינו למענו, על כל מה שקרה כאן. אני מקווה שחלק מהדברים גם הגיעו אליו. אני מחכה לשמוח".

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?