תיעוד מצמרר: גלעד שליט כילד

באוגוסט האחרון, ביום הולדתו ה-25 של גלעד שליט, החליטה משפחת שליט לפתוח לראשונה את אלבום התמונות של גלעד כתינוק, כילד וכנער. הסרטון מסתיים בכיתוב: "אל תתנו לתמונה הזאת להיות התמונה האחרונה". צפו בסרטון

לפני כחודשיים, ביום הולדתו ה-25 של גלעד שליט, שמוחזק בשבי החמאס בעזה כבר יותר מחמש שנים, החליטו בני משפחתו לפרסם תמונות מהאלבום המשפחתי שלהם.

התמונות פורסמו במסגרת סרטון וידאו מצמרר, המביא תמונות של גלעד כתינוק, כילד וכנער. מוזיקת הרקע שמלווה את הסרטון היא השיר "לחזור הביתה" בביצוע בועז מעודה, והוא מסתיים בתמונותיו של גלעד מקלטת השבי שהעביר חמאס לפני שנתיים, ואז מופיע כיתוב על המסך: "אל תתנו לתמונה הזו להיות התמונה האחרונה".

את הסרטון יזמו עמית סידס, בעלי חברת ההפקת "ממש", וקובי גמליאל מחברת "isocia". "משפחת שליט החליטה לחשוף את האלבום של המשפחה, זה משהו שלא הסכימו לעשות בעבר", סיפר סידס לחדשות 2 באינטרנט. "הרעיון היה שהציבור יבין שגלעד הוא לא עוד תמונה על הקיר, אלא ילד שחי וקיים, שחייך ושמח. שיכירו את הנפש שעומדת שם. נעם ואביבה הסכימו לשתף פעולה עם הרעיון כי זה לא בא ממקום יחצ"ני".

"עבורי זה היה מאוד מרגש לראות תמונות של גלעד מתקופת הילדות שלו. אני מקווה שנצליח להעביר את הריגוש הזה הלאה, שיבינו שלא מדובר בתמונה אלא בנאדם שחי שם", הוסיף סידס. "התחלנו לעבוד על הסרט לפני שנה, אבל אז התחילו הצעדות למען שחרורו של גלעד. היו אז כל מיני תהליכים שקרו, וחשבו שהנה אוטוטו משהו קורה, אבל שנה עברה והנה לצערנו הוא חוגג עוד יומולדת בשבי, והם החליטו לנצל את זה".

מפיק הסרטון סיפר כי "כדי לאסוף את התמונות נסענו למצפה הילה, לבית של נעם ואביבה. סרקנו תמונות ואמרנו 'בואו ניתן לעם להכיר'. גיליתי בתמונות למשל את גלעד מתחפש בפורים, אתה מגלה כל מיני חוויות שאדם עבר בחיים, עם אבא ואמא שלו. בתמונה הראשונה בסרטון רואים את גלעד כשהוא תינוק קטן, עם דגל ישראל מעל הלול. אתה רואה שמדובר במשפחה ציונית שאוהבת את הארץ, וזה מכאיב קצת בלב. זה ילד שהלך לצבא, כמו כולנו וזה כואב שהוא עדיין שם".