העצרת המרכזית לזכר רבין לא תבוטל

עיריית ת"א אישרה לקיים את העצרת המרכזית ה-16 לזכר הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל בכיכר רבין בחודש הבא, והבטיחו שהשיפוצים בכיכר יסתיימו עד אז. בינתיים מארגני האירוע מאמינים כי עשרות אלפים ישטפו את הכיכר, ומספרים כי גם נושא הצדק החברתי יעלה בעצרת

תוצף שוב, כיכר רבין (חדשות 2)

העצרת חוזרת לכיכר: מזה מספר חודשים מתבצעות עבודות תשתית ובינוי בכיכר רבין במרכז תל אביב, אך נראה שאלה עומדות להסתיים בקרוב. העירייה אישרה לאחרונה למארגני העצרת ה-16 לציון רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל לקיימה כרגיל, זאת בניגוד לפרסומים קודמים. כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

העצרת עתידה להתקיים במוצאי שבת, 5 בנובמבר בשעה 20:00 בערב, והעירייה נתנה הבטחתה שהשיפוצים בכיכר יסתיימו עד למועד זה. בניגוד לשנים קודמות, מרכז רבין לא יארגן השנה את הטקס אך נתן את ברכתו לעמותת "הארבעה בנובמבר 1947" לארגנה.

ניכר כי בשנים האחרונות ירד מספר האנשים שהשתתפו בעצרת לזכרו של ראש הממשלה המנוח רבין. עם זאת, בשנה הקודמת, לאור שמועות כי זו תהייה העצרת האחרונה, טיפס מספר האנשים ל-95 אלף. מארגני העצרת השנה מעריכים כי גם השנה יגיעו עשרות אלפי אנשים לכיכר.

יצחק רבין ז"ל (חדשות 2)
"גם לאחר 16 שנה, רצח של ראש ממשלה הוא דבר מזעזע", אמרו בעמותה המארגנת את העצרת. "חשוב שרצח של ראש ממשלה יבוא לידי ביטוי בעצרת מרכזית ששייכת לכל העם".

העצרת תתמקד השנה גם בנושא הצדק החברתי, מלבד השלום, זאת עקב המחאה שהחלה בקיץ האחרון.
אז נראה שגם השנה, 16 שנה אחרי הרצח, הרחובות הסובבים את הכיכר ייסגרו לתנועה, הזמרים יגיעו וההמון יציף את הכיכר המשופצת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת