לראשונה: רמזור אופניים הוצב בישראל

רמזור האופניים הראשון בישראל נחנך היום בטיילת הרברט סמואל בתל אביב, זאת על מנת לאפשר מעבר בטוח להולכי הרגל ששוטפים את האזור. עד כה התקינה העירייה רמזורים במפגש של הטיילת עם הרחובות אלנבי וטרומפלדור ובקרוב יוצב רמזור נוסף בטיילת. האם יהיה קנס על רכיבה באדום?

חולדאי והרמזור החדש, היום. (עיריית ת"א יפו)

נראה שבתל אביב העלו על נס את תרבות הרכיבה על אופניים. אחרי פרויקט השכרת האופניים הפופולרי בעיר, היום הושק רמזור האופניים הראשון בישראל, זאת כחלק מסלילתו של שביל אופניים חדש לאורך טיילת הרברט סמואל. הרמזורים הותקנו על מנת לעצור ולשחרר את תנועת האופניים במקביל למכוניות על הכביש.

"הרמזור הזה הוא ביטוי להשקעה שלנו ביצירת תשתית המעודדת רכיבה על אופניים", אמר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שכנראה מאמין שהאופניים ייתנו מענה למצוקת החניה והכבישים הפקוקים בעיר הגדולה. בעשור האחרון נסללו בעיר למעלה ממאה קילומטרים של שבילי אופניים לרוכבים.

ישראל נחשבת למדינה לא מתקדמת במיוחד בכל הקשור לתשתיות לרכיבת אופניים. מי שביקר באחת מערי אירופה הבחין בוודאי בתרבות אופניים מפותחת הכוללת רמזורים וסימוני כביש לאופניים. חובבי האופניים בישראל מקווים שבשנים הקרובות נראה עוד ועוד רמזורים לאופניים לצד הרמזורים הרגילים בכביש - ולא רק בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת