בקבוק תבערה נזרק על בית כנסת

שעות ספורות לאחר צאת יום כיפור זרקו אלמונים בקבוק תבערה לעבר בית כנסת ביפו. למרבה המזל לא היו נפגעים באירוע, אך נזק קל נגרם למבנה. מוקדם יותר התגלו כתובות נאצה בבית קברות מוסלמי ונוצרי בעיר. המשטרה בודקת קשר בין האירועים

בקבוק תבערה נזרק הערב לעבר בית הכנסת "רבי מאיר בעל הנס" ביפו. צוות כיבוי שהוזעק למקום השתלט על האש. נזק קל נגרם למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי בקבוק התבערה הושלך על ידי אלמונים לעבר בית הכנסת ברחוב ציהתל"י, ונחת ישירות על גג המבנה. מספר עוברים ושבים שהבחינו בדבר מיהרו להזעיק את כוחות הכיבוי שפעלו במקום וכיבו את האש. באירוע לא היו נפגעים, אך מדוברות הכבאות נמסר כי נזק קל נגרם למבנה.

מוקדם יותר התגלה כי בית קברות מוסלמי ונוצרי הושחת בפעולת "תג מחיר". אלמונים ניתצו מצבות וריססו על הקברים "מוות לערבים". מחמוד עוביד, נציג התנועה האיסלאמית ביפו סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אתמול בלילה קיבלנו דיווח מתושב השכונה שראה חשודים מתרוצצים בבית הקברות. מיד התקשרתי לנציגי התנועה האיסלמאית שהגיעו למקום והבחינו בכיתובים על קברים ומצבות שנותצו". לדבריו, בשני בתי הקברות, התגלו כתובות "מוות לערבים", "תג מחיר ו"גויים", שרוססו על הקברים.

כ-200 מתושבי יפו הפגינו הערב בעד הדו קיום ונגד גילויי האלימות, בעקבות המקרה. המשטרה עורכת כעת חיפושים אחר החשודים בזריקת בקבוק התבערה ובהשחתת בתי הקברות ביפו. על פי גורמים במשטרה, נבדק קשר בין האירועים.