בגלל המגן דוד: מרד בקרב מתנדבי מד"א ביהודה ושומרון

בעקבות החלטת מד"א להוריד את סמל הארגון מאמבולנסים המשמשים את הרשויות המקומיות, התעורר זעם בקרב המתנדבים המתגוררים בהתנחלויות. "זו כניעה לצלב האדום", אומרים שם. חלק מהמתנדבים הודיעו כי לא יגיעו למשמרותיהם לאחר צאת יום הכיפורים. מד"א: לא ידוע לנו על שינויים

אמבולנס מד"א, עם סמל הארגון (חדשות 2)

מתנדבי מד"א בהתנחלויות החליטו לצאת נגד החלטת הארגון להסיר את המגן דוד מעל האמבולנסים, ובכך להיענות לדרישות הצלב האדום. העיתון מעריב מדווח הבוקר כי בשל החלטה זו, עשרות מהמתנדבים בשטחי יהודה ושומרון לא יגיעו לתחנות מד"א החל מצאת יום הכיפורים.

הפרשה החלה לפני כחודש, כאשר מד"א הודיע לראשי הרשויות כי האמבולנסים שנמצאים באחזקתם צריכים לעבור סימון מחדש, ללא סמל מגן דוד.

החלטה זו עוררה זעם בקרב ראשי היישובים ויממה לאחר קבלת המכתב, נועד יו"ר מועצת יש"ע דני דיין עם מנכ"ל מד"א אלי בין. במהלך הפגישה הסביר לו בין כי מטרת הסימון היא ליצור הבדל בין האמבולנסים הארציים לבין האמבולנסים שמשרתים רשויות מקומיות.

"החלטה זו מראה שמד"א מתקפל בפני הצלב האדום בכל מה שקשור להתנהלות שלו ביהודה ושומרון", אמר אחד ממובילי המחאה, "ישראל לא החליטה על נסיגה - אבל מד"א כבר עוזב".

במד"א אמרו בתגובה כי לא התקבל כל מכתב בנושא ולא ידוע להם על שינוי בתורנויות המתנדבים. "יודגש כי מד"א פועל כרגיל בשטחי יהודה ושומרון וללא כל שינוי בסמלי הארגון. רק ביישובים ברחבי הארץ כגון קיבוצים, כפרים ומועצות מקומיות מדן ועד אילת, כולל יישובי יהודה ושומרון, שבהם הרשות המקומית היא זו שמפעילה את האמבולנס, יתווסף לאמבולנס שם היישוב, וסמליל מד"א יוחלף בסמליל של יחידת היישובים.

רוצים לקבל עדכונים עם צאת יום כיפור? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק