בוקר של שיבושים קשים ברכבת ישראל

אלפי נוסעים שהיו בדרכם למקום עבודתם בת"א התעכבו הבוקר במשך יותר משעה בעקבות שיבושים קשים בקו הרכבת בין אשקלון לרחובות. עובדי הרכבת פעלו לאיתור התקלה והצליחו לבסוף לתקן אותה. עדיין לא ברור אם מדובר בתקלה מכוונת. רכבת ישראל: אחת הרכבות נתקעה על מסילה בודדת ומנעה את התנועה. עם תיקון התקלה חודשה התנועה

שוב עומס ברציף. תמונת ארכיון (חדשות 2)

שוב זה קורה: שיבושים בתנועת הרכבות הבוקר בדרום. תנועת הרכבות בקו בין אשקלון לרחובות הופסקה למשך כשעה בשל תקלה, ונסיעות שתוכננו בוטלו.

צוותי רכבת ישראל פעלו מאז שעות הבוקר לאיתור התקלה, והצליחו לבסוף לתקן אותה ולהשיב את תנועת הרכבות לסידרה. עשרות נוסעים התעכבו הבוקר בדרך למקום עבודתם ויאלצו להתמודד כעת עם העומס ברציפים.

העיכובים נגרמו בעקבות תקלה באחת הרכבות שנסעה על מסילה בודדת, וגרמה לה לעצור את נסיעתה. כתוצאה מכך, נחסמה הדרך על המסילה. נוסעים רבים דיווחו על שיבושים קשים שגרמו להם להמתין במשך דקות ארוכות בדרך למקום עבודתם בתל אביב. מדובר באלפי נוסעים שעושים מדי יום את דרכם מישובי הדרום לאזור תל אביב בשעות הבוקר.

עובדי הרכבת פעלו במשך יותר משעה, עד שאיתרו את מקור התקלה. בשלב זה, הסיבה לשיבושים עדיין לא ידועה, וכן נבדקת אפשרות שמדובר בפעולה מכוונת. על פי ההערכות, השיבושים יצרו עומס ברציפים שצפוי להשתחרר רק מאוחר יותר.

שר התחבורה: לזרז את בניית הרכבת מבאר שבע לתל אביב

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "בין רחובות לאשקלון יש מסילה בודדת ולא כפולה. היתה תקלה ברכבת שנסעה במסילה הזו מה שלא אפשר את תנועת הרכבות מאשקלון לרחובות בלבד. הקו מבאר שבע פעל כסדרו. הרכבת התקולה הוזזה מהמסילה וכעת חודשה תנועת הרכבות בקו אשקלון-רחובות".

בעקבות שרשרת תקלות הרכבת בדרום שאירעו בימים האחרונים, הורה שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ לרכבת ישראל לגבש עד מחר תכנית לזירוז העבודות להקמת קו הרכבת בין תל אביב לבאר שבע.

השר כץ יקיים מחר בבוקר דיון דחוף במשרדו בעקבות השיבושים והתקלות שאירעו בימים האחרונים במספר קווים של רכבת ישראל והנחה את הנהלת הרכבת להגיש לו דיווח מפורט על כל התקלות. כמו כן התבקשה הרכבת להגיש הצעות למניעת תקלות דומות בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת