הנער שנפל לבור משחזר את הדרמה

המזל הטוב שיחק ביום שישי לפנות ערב להוד פלבר, נער בן 16 מפסגת זאב שמצפון לירושלים. הוד נכנס לבור מים עמוק, וכשניסה לצאת ממנו, החליק והיה בסכנת חיים. צוותי החילוץ וההצלה שחברו הזעיק חילצו אותו מהבור, עכשיו הוא מספר על האירוע ועל החילוץ

הוד פלבר בן ה-16 יצא לטייל עם חבר ביום שישי האחרון לפנות ערב באזור ירושלים. כשראה בור מים, החליט להיכנס אליו, אך משנכנס - לא הצליח לצאת. למזלו של פלבר, הוא לא נפצע והוא חולץ כשהוא בריא ושלם.

"יצאתי עם חבר לטייל ופשוט אמרנו: 'יאללה יום חם, למה לא', מצאנו בור מים נחמד, רצינו להתרענן", מספר פלבר, "מדדנו עם החבל והגענו למסקנה שעומק הבור הוא ארבעה-ארבעה וחצי מטרים. אחרי שנכנסתי, רציתי לעלות וכבר לא יכולתי כי זה היה חלק. החבר קשר את החבל בכמה מקומות, כדי שאוכל לטפס, והצלחתי לטפס כמעט עד לשפת הבור".

"כשהגעתי לסוף", ממשיך הנער לשחזר, "החבל התחיל להשתחרר והחלקתי. החבל החל להסתובב ולא יכולתי לטפס עליו יותר. נפלתי, אבל ספגתי מכות קלות בלבד, רק שריטות ביד. חשבנו שהחבל אולי יקרע, אז החבר קרא לעזרה".

רס"ר חיים מזרחי מהיחידה לחילוצים מיוחדים מוסיף: "קיבלנו קריאה על נער בבור, כמובן הזעקנו כוחות מהנקודה הקרובה ביותר. במקביל, יצאנו עם עוד רכב. הגענו למקום וראינו את הנער בתוך בור מים פתוח. הוא צעק לנו מלמטה שהכל בסדר. דאגנו מחוסר חמצן או מאוויר רעיל.

"הלקח שלמדתי הוא לחשוב פעמיים לפני שעושים משהו כזה", מסכם הוד. רס"ר מזרחי מוסיף: "אם מגיעים לבורות או מערות שלא מסומנים על ידי רשות שמורות הטבע או קק"ל, לא להתעסק איתם, לצערנו, אנחנו נתקלים יותר מדי במקרים כאלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת