צעיר ישראלי טבע למוות באגם באומן

טרגדיה באומן: אלי אליה בן ה-19 מנתניה טס עם בני משפחתו לביקור המסורתי בקבר הרבי נחמן מברסלב שבאוקראינה. ביום חמישי האחרון יצא אלי לטבול באגם, ומסיבה שאינה ברורה נעלם. יחידת הצוללנים של זק"א שהוזעקה למקום ערכה אחריו חיפושים במשך שעות ארוכות ובקור בלתי נסבל, עד שלבסוף הוא נמצא ללא רוח חיים

אנשי זק"א מפנים את גופת הצעיר שטבע (חדשות 2)

טרגדיה במהלך החג באומן. אלי אליה, צעיר ישראלי בן 19 שנסע עם בני משפחתו לביקור המסורתי בתקופת החגים בקברו של הרבי נחמן מאומן, טבע כשיצא לטבול באגם הסמוך. צוללנים של זק"א וכוחות מתנדבים שהוזעקו למקום, סייעו בחיפושים אחריו, אך לבסןף הוא נמצא בקרקעית האגם כשהוא ללא רוח חיים.

ביום הראשון של ראש השנה בסביבות השעה 15:00 התקבלה קריאה במוקד זק״א באומן על צעיר שטבע באדם. כוחות מתוגברים ויחידת צוללנים שהוזעקה במיוחד מקייב, שהגיעו למקום והחלו בניסיונות לאתרו. טמפרטורת המים באדם הייתה נמוכה מאוד, דבר שהקשה על המחלצים להיכנס למים ולצלול.

"לאחר למעלה משעה של ניסיונות של חיפוש כושלים בעומק של 10-12 מטרים בטמפרטורה נמוכה מאוד, נכנס למים אדם שהוא צוללן בהכשרתו, והוא הצליח לאתר את גופת הבחור כעבור מספר דקות, ולהוציאו מהאגם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שימי גרוסמן, מתנדב בזק"א אומן. "צוות המתנדבים של זק"א החל מיידית בפעולות החייאה תוך כדי שהוא פונה באמצעות אמבולנס למרפאה בעיר, אולם לצערנו לרופא במקום לא נותר אלא לקבוע את מותו של הבחור".

גרוסמן ציין כי "יו״ר זק"א פועל בשעות אלו מול הרשויות המקומיות בכדי להשיג ויתור על נתיחת הגופה, ולהביאה לארץ כמה שיותר מהר לקבורה".

אחיו ודודו של אליה נמצאים באומן, והודעה נמסרה למשפחתו בישראל. מועד ההלוויה טרם נקבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת