צפו: חילוץ נער בן 14 שנפל לבור מים בפסגת זאב

שני נערים שטיילו אתמול סמוך לפסגת זאב נתקלו בבור מים בעומק כ-8 מטרים, ואחד מהם נפל לתוכו. חברו הזעיק את כוחות הכיבוי, שעמלו במשך שעה ארוכה על חילוצו של הנער, העלו אותו מהבור והעבירו אותו לטיפול רפואי. היום הם מספרים: "ספק אם מישהו היה שומע אותו צועק". צפו בחילוץ המוצלח

בהרבה מזל, נמנע במהלך החג אסון כבד: נער כבן 14 שטייל עם חברו באזור פסגת זאב שבצפון ירושלים, נפל לתוך בור מים בעומק של שמונה מטרים.

חברו מיהר להזעיק את כוחות ההצלה שהגיעו למקום, אך אלו לא הצליחו לאתר בתחילה את בור המים. לאחר דקות ארוכות של חיפושים נמצא הבור, וכבאי השתלשל אליו וחבר אליו בעזרת כבלים.

"מדובר בשני נערים שטיילו בשטח פתוח, מצאו בור שלא ידעו מהו ומה גובהו, ורק מאוחר יותר להם התברר להם כי מדובר בבור מים בעומק של 8 מטרים", סיפר להב אסף אברס, דובר כיבוי והצלה ירושלים, לחדשות 2 באינטרנט.

"ספק אם מישהו היה שומע אותו צועק" 

"למזלם הרב, רק אחד מהנערים נפל פנימה כאשר המים הגיעו לו עד לגובה המותניים. החבר שלו שנותר בחוץ הזעיק אותנו יחד עם יחידת חילוץ. בתוך כשעה של עבודה הנער חולץ. הוא היה קצת היסטרי ומבוהל, אבל חוץ מפציעות קלות בגפיים - הוא היה ממש בסדר, והעברנו אותו להמשך טיפול לכוחות מד"א שהיו בזירה".

"במזל החבר שהיה איתו יכול היה להזעיק עזרה, אחרת אני בספק אם מישהו היה שומע אותו צועק", הוסיף דובר הכבאות. "המקום היה מרוחק מהשכונה וסמוך לאתר בניה, הייתה שם צעידה של למעלה מעשר דקות בתוך שטח פתוח. זה היה עלול להסתיים אחרת לגמרי".

לאחר תכנון וביצוע מבצע החילוץ המסובך, הועבר הנער כאמור לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה. מצבו של הנער טוב והוא בהכרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת