עובדי הרכבת לא יוכלו לשבות - בינתיים

בית הדין הארצי לעבודה הורה לעובדי הרכבת לשוב לשולחן המשא ומתן וקבע כי בזמן הזה לעובדים אסור לשבות. בנוסף קבעה נשיאת בית הדין כי השביתה והעיצומים שנקט הוועד במהלך השבוע - אינם חוקיים

רכבת. אסור לשבות - בינתיים (חדשות 2)

עובדי הרכבת לא יוכלו לנקוט בעיצומים או לשבש את עבודתם, אלא באישור של בית המשפט – כך קבע היום בית הדין הארצי לעבודה.

עובדי הרכבת ישובו לשולחן המשא ומתן עם ההנהלה בימים הקרובים. עוד נקבע כי בזמן המו"מ, שאמור להתקיים לאורך כל חודש אוקטובר, אסור להנהלת הרכבת לקדם הסכמים עם שירותי תחזוקה מחברת בובמרדיה הקנדית. אם לא יגיעו להסכמות והמשא ומתן שוב ייתקע - הצדדים ישובו לבית המשפט.

נשיאת בית הדין הדין הארצי לעבודה השופטת נילי ארד קבעה, כי העובדים פגעו קשות בשירות לציבור וסיכנו חיי אדם. עוד אמרה השופטת, כי העיצומים שנקטו העובדים בשבוע האחרון הם שביתה אסורה ובלתי חוקי, אך לא קיבלה את הטענה שמדובר בשביתה פוליטית.

עובדי הרכבת "לקו" במחלה מסתורית

עובדים רבים בחברה דיווחו השבוע על סיבות רפואיות שונות בגינן אין באפשרותם להגיע לעבודה - מה שגרם להנהלת הרכבת להזעיק נהגים חלופיים, וכן לשיבושים בתנועת הרכבות.

בהנהלת הרכבת סבורים כי ה"מחלות הפתאומיות" נובעות מההליכים המשמעתיים והמשפטיים שנפתחו נגד עובדי החברה, שהחליטו להשבית את תנועת הרכבות בניגוד לצו בית המשפט.

ברכבת אמרו כי היעדרות ממושכת של עובדי הרכבת תביא לביטול רכבות ופגיעה ישירה בנוסעים. "אירועים אלו באים על רקע זימון עובדים לוועדות משמעת שונות, על רקע פעילותם שהביאה לשיבושים קשים בתנועת הרכבות בימים האחרונים", נמסר מהנהלת הרכבת. "הנהלת החברה פנתה לנציגי הועד וההסתדרות על מנת שיטפלו בנושא זה, כדי להימנע מפנייה נוספת לבית המשפט".

עוד נמסר מהנהלת הרכבת כי ההנהלה רואה "בחומרה רבה את הניסיונות החוזרים והנשנים של הוועד לפגוע בציבור הנוסעים ובהנהלת החברה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת