עומסי התנועה בחג - המדריך המלא

ערב ראש השנה הוא זמן נפלא למפגש עם כל בני המשפחה, סביב ארוחה טעימה, אך יחד עם האוכל - באים גם הפקקים שהפכו בשנים האחרונות לסיוטו של כל נהג. לכן, פרסמה משטרת התנועה את מפת העומס הצפויה בחגים. כך תמנעו מהפקקים בדרך לגפילטע

הפקק בדרך לגפילטע. ארכיון (חדשות 2)

ערב ראש השנה יחול מחר ואיתו גם עומסי החג הכבדים שיחצצו בין הנהגים ובני משפחותיהם לבין הדודה עמוסת הסירים שממתינה עם הגפילטע-פיש, החריימה והתפוח בדבש.

משטרת התנועה פרסמה היום את רשימת הכבישים שצפויים להיות העמוסים ביותר, כדי לסייע לנהגים להיערך בדרכים חלופיות. לאורך כל ערב החג צפויות ניידות המשטרה להיות פרושות על הכבישים, גם לצורך אכיפה, אך גם כדי לסייע לנהגים ולאפשר להם להגיע ליעדם במהירות ובשלום.

במהלך החג מבקשת משטרת התנועה מהנהגים להימנע מנסיעה בשעות העומס ולהשתדל להקדים את יציאתם. כמו כן, מזכירה המשטרה כי אין לנהוג תחת עייפות, השפעת אלכוהול וכן לגלות סובלנות כלפי הזולת על הכביש.

אילו כבישים צפויים להיות עמוסים ובאילו שעות?

בערב החג, לפני הארוחה, צפויים עומסי תנועה כבדים בין השעות 11:00-19:00 בכבישים הבאים: כביש 85 מכרמיאל ועד צפת, כביש 65 ממחלף עירון ועד עפולה, כביש 6 ביציאה מוואדי ערה צפונה, כביש 2 ממחלף גלילות ועד קיסריה, כביש 4 מתל אביב למחלף אשדוד, כביש 31 מבאר שבע ועד ים המלח וכביש 90 מצומת הערבה ועד הכניסה לאילת.

החל משעה 23:00 ועד לשעות הקטנות של הלילה, צפויים להיות עמוסים גם הכבישים הבאים: כביש 4 באזור הקריות ומאשדוד ועד חדרה, כביש 1 מתל אביב לירושלים, כביש 44 מתל אביב ועד רמלה, כביש 20 לכל אורכו, כביש 2 ממחלף גלילות ועד חבצלת וכביש 5 ממחלף קסם ועד גלילות.

גם במהלך החג צפויים עומסים כבדים באותם כבישים, משעות הבוקר ועד לשעות הערב, כשכל עם ישראל יעמיס את הילדים באוטו - וייצא לטייל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת