"פער גדול בין החזון והמסקנות"

אחרי פרסום מסקנות ועדת טרכטנברג אתמול, הביעו מנהיגי המחאה אכזבה רבה. יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי מסביר כי הבעיה היא הפער בין החזון שהציג טרכטנברג ובין המסקנות בפעול. היום ב-11:00 יציג צוות המומחים האלטרנטיבי מטעם המחאה את מסקנותיו

היום בשעה 11:00 יקיימו ראשי המחאה מסיבת עיתונאים, בה יגיבו על המלצותיה של הוועדה לשינוי כלכלי חברתי בראשות פרופסור מנואל טרכטנברג. אמש הביעו ראשי המחאה מורת רוח מההמלצות והודיעו כי אין בכוונתם להפסיק את המחאה.

"החזון של טרכטנברג לשינוי הוא גדול", אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי לחדשות 2, "הבעיה היא שהפער בין החזון והמסקנות יותר מדי גדול". "יש דברים במסקנות שאנחנו בהחלט מכירים ואת הדברים הטובים בדוח אנחנו נבקש לעגן בחקיקה", אומר שמולי ומוסיף: "יחד עם זאת, יש הרבה מאוד דברים שחסרים ואנחנו נדע להגיש הצעות חלופיות".

מנהיגי המחאה ממשיכים ומזכירים כי מעולם לא הפסיקו את המחאה. "לא צריך להכריז על המחאה שהיא מתחדשת, היא לא הפסיקה", אומר שמולי, "הסטודנטים לא עזבו את הרחוב. הפגנו מול ביתו של שר האוצר ואתמול מול מכון ון ליר", הוא מזכיר ומוסיף כי בהמשך המאבק "נעביר חלק מהמחאה לתוך מסדרונות הכנסת".

במסיבת העיתונאים היום, יוצגו ההצעות של הצוות האלטרנטיבי של המחאה, בראשות פרופסור יונה ספיבק. הצוות שגובש כחלופה לצוות טרכטנברג צפוי להציג פתרונות מרחיקי לכת בהרבה מהמלצות טרכטנברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת