"מחלה מסתורית" פוגעת בעובדי הרכבת

מספר לא קטן של עובדים ברכבת ישראל מדווחים מאז שעות הבוקר כי "מסיבות רפואיות" שונות אין באפשרותם להגיע לעבוד. התוצאה: נהגים חלופיים הוקפצו, ועיכובשים ושיבושים נוספים נגרמו. בהנהלת הרכבת משוכנעים: מדובר בתגובה להליכים המשמעתיים נגד עובדי החברה, "מי שנפגע הוא ציבור הנוסעים"

מהי ה"מחלה המסתורית" הפוגעת בעובדי רכבת ישראל? עובדים רבים בחברה מדווחים מאז שעות הבוקר על סיבות רפואיות שונות בגינן אין באפשרותם להגיע לעבודה - מה שגרם להנהלת הרכבת להזעיק נהגים חלופיים, וכן לשיבושים בתנועת הרכבות.

בהנהלת הרכבת סבורים כי ה"מחלות הפתאומיות" נובעות מההליכים המשמעתיים והמשפטיים שנפתחו נגד עובדי החברה, שהחליטו להשבית אמש את תנועת הרכבות בניגוד לצו בית המשפט.

ברכבת אמרו הערב כי היעדרות ממושכת של עובדי הרכבת תביא לביטול רכבות ופגיעה ישירה בנוסעים. "אירועים אלו באים על רקע זימון עובדים לוועדות משמעת שונות, על רקע פעילותם שהביאה לשיבושים קשים בתנועת הרכבות בימים האחרונים", נמסר הערב מהנהלת הרכבת. "הנהלת החברה פנתה לנציגי הועד וההסתדרות על מנת שיטפלו בנושא זה, כדי להימנע מפנייה נוספת לבית המשפט".

עוד נמסר מהנהלת הרכבת כי ההנהלה רואה "בחומרה רבה את הניסיונות החוזרים והנשנים של הוועד לפגוע בציבור הנוסעים ובהנהלת החברה".

8 עובדים הושעו מעבודתם 

היום הוחלט להשעות שמונה מעובדי הרכבת, שהיו מעורבים במניעת פתיחת הקו החדש בין ראשון לציון להוד השרון, הושעו מעבודתם.

אתמול זימנה הנהלת רכבת ישראל תשעה מחברי ועד העובדים לוועדת משמעת בעקבות האירוע. רק אחד התייצב, כל השאר התעלמו - ולכן הושעו מעבודתם. עוד הודיעה הנהלת הרכבת, כי כבר היום תגיש תביעות נזיקין אישיות נגד יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי ומספר חברי ועד נוספים. זאת מאחר ופעולותיהם הבלתי חוקיות, כך לדברי הנהלת הרכבת, הביאו לנזקים כלכליים ותדמיתיים לרכבת ישראל.

לאחר שאתמול מנעו את חנוכת קו הרכבת החדש בין ראשון לציון להוד השרון דרך תל אביב ובת ים, אפשרו היום העובדים לרכבת להגיע לתחנה, ולשר התחבורה ישראל כץ ופמלייתו לעלות אליה ולהשלים את הטקס שלא התרחש אתמול בשם העיצומים.

העיצומים גרמו אתמול למבוכה רבה, כשבשעת הטקס, לעיני עיתונאים רבים - הרכבת הנחנכת לא הגיעה לתחנת ראשון לציון. היום הגיעו אזרחים בחשש לקופות בתחנה, ושאלו האם הקו החדש עובד. אחר הצהריים יתקיים דיון נוסף בבית הדין הארצי לעבודה, בנושא חוקיות עיצומי העובדים. בהנהלת הרכבת דורשים מוועד העובדים לשוב לעבודה רגילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת