תיעוד: מטפל מהודו מכה באכזריות קשיש חסר ישע

מצלמה נסתרת בביתו של חולה אלצהיימר מחיפה, בשנות ה-80 לחייו, חשפה לעיני שני ילדיו את מסכת ההתעללות המחרידה שעבר על ידי מי שהיה מופקד על שלומו. האייש נתפס ביום שישי האחרון ומעצרו הוארך. בנו לחדשות 2: "כואב מאוד שעד כה לא גילינו את זה"

שני בניו של קשיש חולה אלצהיימר בשנות ה-80 לחייו מתקשים להירגע מתיעוד מצלמות האבטחה שהציבו בביתו, בשכונת הדר שבחיפה. בסרטון נראה העוזר ההודי שהיה מופקד על הטיפול בו מכה אותו באלימות חסרת מעצורים, בעוד הקשיש עצמו נאנק מכאבים ומנסה להתגונן. העובד נעצר ומעצרו הוארך.

החשד לשלומו של האב הקשיש התעורר כשבני משפחתו ביקרו אותו בביתו והבחינו בסימני חבלות על ידיו. כששאלו אותו לפשר המכות, סיפר כי הותקף על ידי מטפלו. למרות מחלתו של האב, התקבלו דבריו ברצינות רבה בקרב ילדיו והחליטו להטמין מצלמות אבטחה במטבח ביתו.

ביום חמישי האחרון הם שלפו את הסרטון מתוך המצלמות, ונחרדו לראות את מסכת ההתעללות הקשה שעבר אביהם ותועדה.

המטפל ההודי נראה צועק על הקשיש, שיושב על מיטתו: "מה קרה לך? למה אתה צועק? שב פה יא מטומטם. אתה עשית את הבלגאן, אתה תאכל את הבלגאן. שקט שיהיה פה. לא לדבר. לא לדבר". אחר כך נראה המטפל תוקף באכזריות את הקשיש, שניסה להגן על עצמו בידיו וצעק זעקות שבר מעוצמת הכאבים.

"לא האמנתי שזה הגיע לרמות כאלה של אלימות"

י', בנו של הקשיש, סיפר לחדשות 2 על התחושות הקשות שמלוות אותו מאז צפה בתיעוד מבית אביו. "ראיתי את התמונות האלה ונחרדתי, למרות החשד שהיה לי כלפי העובד", סיפר האיש. "לא האמנתי שזה הגיע לרמות כאלה של אלימות. לי ולאחותי כואב מאוד שהמטפל הזה נמצא עם אבא כבר חמישה חודשים ושעד כה לא גילינו את זה".

העובד ההודי, קריסנה נריינה, בן 37, שוהה בארץ יותר משלוש שנים. ביום שישי הוארך מעצרו בשלושה ימים. מפקד משטרת חיפה, ניצב-משנה משה כהן, מסר כי "בעקבות חקירת התיק יש בידינו תשתית ראייתית שיכולה להספיק לגשת כתב אישום כמה שיותר מהר. במהלך החקירה החשוד לא מסר גרסה הגיונית או סבירה כלשהי על האירועים הקשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת