סיכום שנה: הרגעים הגדולים בתשע"א

השנה האחרונה היתה סוערת וגדושת אירועים. מתהפוכות בזירה המדינית כמו הודעתו של נתניהו על הפסקת ההקפאה והמשכת הבנייה בהתנחלויות והניסיונות הפלסטינים לקבלת הכרה באו"ם, ועד הדרמה בזירה הביטחונית סביב מינוי הרמטכ"ל. צפו ברגעים החשובים והמרגשים של השנה שחלפה

אז מה עשינו השנה? תשע"א הייתה שנה עמוסה וגדושה בחדשות. במהלך השנה האחרונה משטרים סביבנו נפלו - וקמו מחדש, התחלפו רמטכ"ל ומפכ"ל, ומחאות שצמחו בפייסבוק שינו את מחירי מוצרי החלב ואולי גם מדיניות הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רקע הניסיונות הפלסטינים לקבלת הכרה, ניזכר כי בדיוק לפני שנה, בחודש תשרי, הפסיק ראש הממשלה נתניהו הקפאת הבנייה בשטחים. באותו החודש שר החוץ ליברמן פיזר פסימיות בקהילה הבינלאומית בעקבות נאום שנשא מול העצרת הכללית של האו"ם.

בחודש חשוון התבשרנו כי סטנלי פישר הוא הנגיד הטוב ביותר בעולם. ובכסלו עקבנו כולנו בדאגה אחר שריפת הענק שפרצה בכרמל, וגבתה את חייהם של 44 בני אדם. בחודש טבת נבחר מפכ"ל חדש למשטרת ישראל - יוחנן דנינו

בחודש שבט אהוד ברק פירק במפתיע את מפלגת העבודה, ובחודש אדר שהיה רווי חדשות התפטר מובארק בעקבות המהפכה במצרים, גל צונאמי פגע ביפן ופגע בתחנת הכוח הגרעינית בפוקושימה והנשיא לשעבר משה קצב נידון ל-7 שנות מאסר.

בחודש ניסן חוסל המבוקש מספר 1 של ארצות אוסמה בן-לאדן ובאייר יואל שליט, אחיו של החייל החטוף, התפרץ לטקס הדלקת המשואות. בסיוון החלה "מחאת הקוטג'" בפייסבוק ובתמוז נמצאה מתה בדירתה הזמרת איימי ויינהאוס. בחודש אב נעצרה הזמרת מרגלית צנעני ובחודש אלול יצאנו נערכה "הפגנת המיליון" שסימלה את שיאו של המאבק החברתי. 

אנשי השנה של חדשות 2

תמונות השנה: כך נראתה תשע"א