ביהמ"ש: לא לנתח גופת האב והתינוק שנהרגו בתאונה אתמול

אתמול התהפך רכב בו נסעו גבר בן 30 ובנו התינוק בן 8 חודשים בכביש 60 סמוך לקריית ארבע. הערב, זמן קצר לפני מסע הלוויה הגישה המשטרה בקשה לבית המשפט להוציא צו שיורה על נתיחת הגופות – בשל ממצאים לא ברורים בעיקר בראשו של התינוק. מסרון הופץ בקרב המתנחלים: "יהודים, בואו נכסח"

בית משפט השלום בירושלים דחה הלילה את בקשת המשטרה לנתיחת גופותיהם של ההרוגים בתאונה הקטלנית אתמול, הלל פאלמר ויהונתן, בנו התינוק בן 8 חודשים, והורה על שחרורן עוד הערב. המשטרה מתעקשת וביקשה עיכוב ביצוע כדי לעתור לבג"ץ, אך השופט הורה למדינה לתת תשובה תוך שעה אם בכוונת המדינה לעתור לעליון, או שקיום הלוויה יותר.

התאונה הקטלנית אירעה בכביש 60, בין קריית ארבע לכרמי צור. תחילה נבדקה אפשרות כי אבן יודתה לעבר הרכב וגרמה לתאונה הקטלנית, אך מדובר מחוז ש"י במשטרה נמסר, כי מתחקור חיילים שהיו בשטח אין לכך עדויות. הערב הודיעה המשטרה כי בשל ממצאים לא ברורים בגופו ובעיקר בראשו של התינוק היא מעוניינת לבצע נתיחה בגופות.

בני המשפחה סירבו לביצוע הנתיחה, זאת למרות שגם הרב של קריית ארבע דב ליאור הפציר בהם וניסה לשכנע אותם שיסכימו לתהליך. הלוויה הייתה אמורה לצאת הערב, ולפי שעה כאמור, נדחתה.

"לכל ישוב יש מבתר"

בעקבות הודעת המשטרה, הופץ בשעה האחרונה מסרון למתנחלים שמובא כלשונו: "לכל תאונה יש סיבה, לכל רצח יש תגובה. לכל ישוב יש מבתר, יהודים, בואו נכסח". לא ידוע מי עומד מאחורי ההודעה הזו.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מזירת האירוע סיפר אתמול אייל מור-יוסף, פרמדיק מד"א: אייל "הרכב עף 15 מטרים בערך והידרדר לתוך תעלה רדודה בצד הכביש. הוא נמחץ מקדימה ומאחורה. הגענו לאבא ולפעוט ואחרי בדיקות נאלצנו לקבוע את מותם במקום. המראות בזירה היו קשים מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת