הוצא צו מניעה זמני לעובדי הרכבת

לאחר יום של שיבושים קשים בתנועת הרכבות ברחבי הארץ, שגרמה לאלפי נוסעים לאחר ובעיקר להתעצבן, הודיעו הערב בוועד עובדי הרכבת כי בכוונתם להחריף אף יותר העיצומים בתחילת השבוע הבא. לאחר שהנהלת הרכבת פנתה לבית הדין לעבודה הוצאו צווי מניעה זמניים לעובדים - עד לשעה 8:00 בבוקר

בעקבות השיבושים הקשים בתנועת הרכבות, שהפריעו היום לשגרת חייהם של נוסעים רבים, הוציא בית הדין לעבודה בתל אביב צו מניעה אירעי לעובדים - לפיהם עליהם לשוב לעבודה. בשעה 8:00 ייפתח דיון בנושא בו יוחלט אם לאפשר לעובדים להחריף את העיצומים.

בהנהלת הרכבת מקווים שהחלטת בית הדין תשיב את העובדים לעבודה סדירה ותדאג לכך שתנועת הרכבות, שצפויה להיות עמוסה מהרגיל בשל הקרבה לראש השנה, תתנהל כסדרה.

עובדי הרכבת מוחים על הכוונה להפריט את שירותי תחזוקת הרכבות, אבל במהלך היום - כשעברו בין הנוסעים וניסו להסביר להם מדוע הם נוקטים בצעדי המחאה - לא מצאו אוזניים קשובות רבות. הנוסעים היו מוטרדים בעיקר מהשאלה מתי סוף כל סוף יגיעו לעבודתם.

"הם לא צריכים לעשות עיצומים. גם ככה הם מאחרים בכל בוקר", אמרה בייאוש אחת הנוסעות. הכרוז ברכבת אומנם התנצל, אבל הרכבות נסעו לאט מהרגיל והאיחורים עברו כל גבול. "שש בבוקר בתל אביב, 08:40 בבאר שבע. איום ונורא", סיפר אחד הנוסעים.

הנוסעים מיואשים

גילה אדרעי, יו"ר ועד העובדים, יצאה לשטח כדי להסביר לנוסעים את הסיבות למאבק העובדים. את הנוסעים זה לא כל כך עניין. היא המשיכה בסיור אבל לא הצליחה לקבל אמפתיה כמעט מאיש.

הנוסעים, מצדם, כבר מיואשים למדי. בין כה וכה, גם בימי שגרה, מאחרת הרכבת עד כדי שכמעט אף פעם הם אינם יודעים אם אכן יגיעו בזמן למחוז חפצם. אחד מהם איים היום: "אנחנו נעשה בלגאן ואם צריך נרד לפסי הרכבת שוב פעם - עד שישתנה כל הסיפור הזה של הרכבות. אני לא אתחיל להגיע בכל יום בתשע בבוקר לעבודה במקום בשמונה בבוקר".

בתחילת השבוע הבא יחריפו העובדים את צעדיהם. קו הרכבת החדש לראשון לציון אמור להיפתח ביום ראשון בבוקר, אבל לדברי יו"ר ועד העובדים - כפי הנראה כעת, תידחה ההשקה למועד אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת