בעקבות השיבושים ברכבת: תוגברו האוטובוסים

עובדי הרכבת החלו בעיצומים, ועשרות אלפי הנוסעים סובלים. בעקבות השיבושים, גייס משרד התחבורה 170 אוטובוסים שיעזרו להתגבר על העיכובים בתנועת הרכבות. שר התחבורה ישראל כץ קרא לעובדי הרכבת לשבת לשולחן המו"מ: "לא ייתכן שהנוסעים יהפכו לבני ערובה"

העיצומים בהם נוקטים עובדי הרכבת גורמים לשיבושים קשים בתנועת הרכבות ברחבי המדינה, ועשרות אלפי הנוסעים ברכבות נתקלים הבוקר בעיכובים, איחורים והפרעות רבות. על מנת לחפות על השיבושים ברכבת, החליט שר התחבורה ישראל כץ לתגבר את קווי האוטובוסים הבין-עירוניים.

במסגרת תגבור הקווים, גייס משרד התחבורה 170 אוטובוסים שיעמדו לרשות הנוסעים בתחנות המרכזיות ברחבי הארת. הקווים המרכזיים שתוגברו: חיפה - ת"א, ב"ש - ת"א, אשדוד - ת"א ומתל אביב לנתניה. כמו כן תוגברו הקווים מבנימינה, כפ"ס, מודיעין ולוד.

במקביל, קרא שר התחבורה לעובדי הרכבת לשוב לשיחות עם הנהלת הרכבת, זאת כדי למנוע פגיעה בנוסעים. "לא ייתכן שוועד העובדים ישתמש בנוסעי הרכבת כבני ערובה בניסיון למנוע מהנהלת הרכבת לבצע מהלכים שנועדו לשפר את השירות לציבור" אמר ישראל כץ.

העובדים: "הציבור תומך בנו"

לאחר פיצוץ המשא ומתן בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים, החליטו האחרונים להמשיך הבוקר ולשבש את הפעילות הסדירה של הרכבות בכל רחבי המדינה.

במקביל, ממשיך ועד העובדים לתכנן את צעדיו הבאים כנגד הנהלת הרכבת, הנובעים מהעובדה שההנהלה מעוניינת להפריט את שירותי תחזוקת הקרונות - בניגוד לדעת ועד העובדים. במידה וחילוקי הדעות בנושא לא ייפתרו עד תחילת השבוע הבא, ישבית הוועד את פעולת הרכבת כליל - ובנוסף יעכב את חנוכת הקו החדש מראשון לציון לת"א. מאידך, מאיימת הנהלת הרכבת לפנות לבית משפט במידה והשיבושים יפגעו משמעותית בנוסעים.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי אמר בנוגע לשיבושים כי "זהו מאבק עקרוני נגד הפרטת העבודה והכנסת עובדי קבלן. המחאה החברתית הוכיחה כי הציבור מבין היום, יותר מתמיד, כי הרחבת תופעת עובדי הקבלן היא אחד מהגורמים לאי צדק חברתי. חבל שהאוצר ממשיך להתעקש ולהתבצר בעמדתו".

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה ארדעי התראיינה הבוקר לגלי צה"ל ואמרה כי השיבושים בתנועת הרכבות יימשכו ללא הגבלת זמן. "יהיו שיבושים עד שתיפתר הבעיה", אמרה אדרעי. "לא מעניין אותנו הכסף. הם (האוצר) לא רוצים לבוא בתום לב ולעשות מה שהם חושבים גם אם זה יעלה לנו ביוקר. אנחנו לא רוצים שתהיה רכבת פרטית שאנשים לא יוכלו לנסוע בה. רוצים רכבת ציבורית. אני גאה בציבור, הוא תומך בנו".

כאשר נשאלה מדוע בוחרים העובדים להמשיך בשיבושים דווקא ביום חמישי אחה"צ ובשישי בבוקר, ימים עמוסים בהם אמורים חיילים לחזור הביתה לסופ"ש, אמרה אדרעי: "אני פונה מפה לכל המפקדים: אנא שחררו את החיילים יותר מוקדם. רכבות יש, אבל הן נוסעות לאט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת