גם הבוקר: שיבושים ברכבת ישראל

הנהלת הרכבת לא מצליחה להגיע לסיכומים עם ועד העובדים בנוגע להפרטת תחזוקת הקרונות, ובשל כך פתחו העובדים בשיבושים, שיפגעו בתנועה הסדירה של הרכבות ברחבי ישראל ובנוסף עלולים לפגוע בפתיחת הקו החדש מראשל"צ לת"א

לאחר פיצוץ המשא ומתן בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים, החליטו האחרונים להמשיך הבוקר ולשבש את הפעילות הסדירה של הרכבות בכל רחבי המדינה.

במקביל, ממשיך ועד העובדים לתכנן את צעדיו הבאים כנגד הנהלת הרכבת, הנובעים מהעובדה שההנהלה מעוניינת להפריט את שירותי תחזוקת הקרונות - בניגוד לדעת ועד העובדים. במידה וחילוקי הדעות בנושא לא ייפתרו עד תחילת השבוע הבא, ישבית הוועד את פעולת הרכבת כליל - ובנוסף יעכב את חנוכת הקו החדש מראשון לציון לת"א. מאידך, מאיימת הנהלת הרכבת לפנות לבית משפט במידה והשיבושים יפגעו משמעותית בנוסעים.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי אמר בנוגע לשיבושים כי "זהו מאבק עקרוני נגד הפרטת העבודה והכנסת עובדי קבלן. המחאה החברתית הוכיחה כי הציבור מבין היום, יותר מתמיד, כי הרחבת תופעת עובדי הקבלן היא אחד מהגורמים לאי צדק חברתי. חבל שהאוצר ממשיך להתעקש ולהתבצר בעמדתו".

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה ארדעי הוסיפה וציינה לאחר הפגישה עם אנשי האוצר כי "המאבק הזה הוא למען הזכויות של הדור הבא של עובדי הרכבת. אנחנו לא רוצים שדור העובדים העתידי של הרכבת יהיה דור לא מאורגן, ללא יכולת להיאבק על זכויותיו. דור שיהיה נתון לשרירות ליבו של קבלן כזה או אחר. זהו מאבק על הזכות של הדור הצעיר לעבוד בכבוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת