מהערב: עיצומים ברכבת ישראל - שיבושים בכל הארץ

התפוצצה פגישת המשא ומתן בין עובדי הרכבת, נציגי ההסתדרות והנהלת רכבת ישראל. לאחר שלא הגיעו להסכמות באשר להפרטת מערך התחזוקה של הקרונות החדשים, החל מהערב צפויים שיבושים בנסיעת הרכבת בכל רחבי הארץ. יו"ר ארגון עובדי הרכבת: "פועלים למען זכויות הדור הבא"

שוב עיצומים ברכבת ישראל (חדשות 2)

עובדי הרכבת פותחים בעיצומים החל מהערב, זאת לאחר שהפגישה שנערכה הערב בין נציגי ההסתדרות והעובדים לבין נציגי האוצר וההנהלה לא הסתיימה בהסכמות. לפיכך, צפויים עיכובים בהגעה וביציאת הרכבות בכל רחבי הארץ. ההסתדרות ווועד העובדים קוראים לציבור הנוסעים למצוא דרכי נסיעה חלופיות.

במהלך הפגישה המשיכו נציגי האוצר לדבוק בעמדתם הבלתי מתפשרת להפרטת מערך התחזוקה של הקרונות החדשים, תוך פגיעה בעבודה המאורגנת והכנסת עובדי קבלן - זאת למורת רוחם של העובדים שמתנגדים למהלך.

במהלך הפגישה היום הציע יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי לנציגי האוצר וההנהלה לפנות לשר התחבורה לפני פתיחת העיצומים ובטרם ינקטו בעמדה נחרצת. נציגי האוצר וההנהלה דחו את בקשתו.

אדרי אמר בתגובה כי "זהו מאבק עקרוני נגד הפרטת העבודה והכנסת עובדי קבלן. המחאה החברתית הוכיחה כי הציבור מבין היום, יותר מתמיד, כי הרחבת תופעת עובדי הקבלן היא אחד מהגורמים לאי צדק חברתי. חבל שהאוצר ממשיך להתעקש ולהתבצר בעמדתו".

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה ארדעי אמרה לאחר הפגישה כי "המאבק הזה הוא למען הזכויות של הדור הבא של עובדי הרכבת. אנחנו לא רוצים שדור העובדים העתידי של הרכבת יהיה דור לא מאורגן, ללא יכולת להיאבק על זכויותיו. דור שיהיה נתון לשרירות ליבו של קבלן כזה או אחר. זהו מאבק על הזכות של הדור הצעיר לעבוד בכבוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת