הנערה שהותקפה וקפצה מרכב בפרדס חנה מדברת לראשונה

הנערה שנחטפה כשעלתה על טרמפ סמוך לפרדס חנה מדברת לראשונה. תחילה לא זכרה מה בכלל אירע והמשטרה התקשתה בפתרון התעלומה, כעת עם מעצרו של חשוד בפרשה היא משחזרת את השתלשלות האירועים ומבקשת להעביר גם מסר לנוסעים בטרמפים

שלושה חודשים אחרי שנמצאה מוטלת על הכביש במצב קשה, ושבוע אחרי שפורסם כי נעצר חשוד במעשה, הנערה בת ה-16 שבמוקד מה שהחל כתעלומה מוחלטת, מדברת לראשונה.

בשיחה בלעדית עם חדשות 2 אומרת הנערה: "אני לא יודעת איך הרופאים מגדירים את מצבי, אבל מבחינתי המצב טעון שיפור. עדיין שיווי המשקל שלי לא מאה אחוז, והיד שלי לא מאה אחוז, אני כל הזמן נמצאת בטיפולים".

כזכור, הנערה נמצאה פצועה על כביש סמוך לפרדס חנה. תחילה החוקרים לא ידעו אם מדובר בתאונת פגע וברח, באירוע פלילי או ביטחוני, והיא אושפזה אז במצב קשה מבלי יכולת לדבר או לזכור. היום היא מנסה בעדינות להיזכר ולשחזר את מאורעות אותו היום, שהחל בעלייה על טרמפ מבית הספר שלה.

"הייתי חייבת לעשות משהו"

"אני פשוט עליתי והוא קצת כאילו נסע למקום הלא נכון, פנה לפנייה הלא נכונה, נגיד שמאלה במקום ימינה או ימינה במקום שמאלה, אני לא כל כך זוכרת, והוא הגיע למקום שאין בו איפה לפנות, והבנתי שהגעתי למקום שהוא לא מקום שאליו הוא היה צריך להגיע, או שהוא לא אמר שנגיע לשם", היא משחזרת ומוסיפה: "אז פשוט החלטתי לעשות מעשה: להישאר באוטו זה בטוח לא, אז פשוט לקפוץ".

הנערה הוסיפה בריאיון, "אני חושבת מה היה יכול להיות אם הייתי נשארת שם, או אם לא הייתי עולה אליו לרכב בכלל". כשנשאלה מאיפה היה לה אומץ לקפוץ היא עונה: "לא היה לי אומץ, אבל הייתי חייבת לעשות משהו. כאילו, זה היה יותר דבר שעשיתי בלי לחשוב. לא היה משהו אחר שהייתי יכולה לעשות, כי להישאר באוטו לא רציתי".

לפני כשבוע פורסם כי נעצר חשוד במעשה, בן 28, תושב צפון הארץ. צו איסור פרסום מוטל על עוד פרטים אך הנערה כלל לא מתעניינת בהם: "זה ממש לא מעניין אותי מי זה מה הפרטים שלו איפה הוא גר איך קוראים לו. ממש לא מעניין. העיקר שיקבל את העונש שלו".

"שלא יעלו על טרמפים"

דבר אחר כן חשוב לה מאוד, זהו מסר חשוב ונוקב היא רוצה להעביר דרכנו לנוער הישראלי: "שלא יעלו על טרמפים וכל אחד אומר לי זה לא יקרה וזה יכול לקרות לכל אחד. החברות שלי כבר לא לוקחות טרמפים, כי הן יודעות שאם הן יגידו לידי שהן לקחו טרמפ אני ארביץ להן".

חשוב לה להודות למשפחתה, לבני היישוב שבו היא מתגוררת, לעורך הדין ליאור ליברמן המלווה אותה ולמשטרה, שהשקיעה מאמצים רבים בפענוח התעלומה הזו.

לשנה הקרובה היא מאחלת לעצמה: "שאני באמת אחזור לעצמי ושיוכלו לסמוך עלי מחדש כמו שאז סמכו עליי, לפני הסיפור הזה. וברור לי שזה ניסיון מהקדוש ברוך הוא כאילו הקדוש ברוך הוא לא נותן ניסיון לאנשים שהוא לא יודע שהם יעמדו בזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת