אכזבה למתנחלים - בודדים הגיעו להפגין

הפלסטינים ממשיכים בהכנות לחגיגות, לעומת המתנחלים שמתחילים לעומתם להפגין היום. אלא שבמקום מפגן התנגדות ענק נגד כוונת הפלסטינים לפנות לאו"ם ביום שישי הקרוב, נאספו מתנחלים בודדים ב-3 מוקדים ביהודה ושומרון

זו הייתה אמורה להיות הפגנת ענק: קריאה שיצאה היום למתנחלים לצאת להפגין בתגובה לבקשת הפלסטינים לפנות לאו"ם ביום השישי הקרוב, הסתיימה בהתאספות של בודדים מחוץ לשלושה מוקדים ביהודה ושומרון. ההפגנות שהתקיימו מחוץ לבית אל, לשכם ולקריית ארבע, נשאו אופי מאופק מאוד בהתחשב בלוח הזמנים.

נוכחות דלה במיוחד נרשמה בבית אל, לשם הגיעו כ-15 פעילים עם דגלי ישראל. גם במוקדים האחרים שבהם נערכו להפגנות ענק, דווח על משתתפים בודדים. הכוונה הייתה להפגין נוכחות מול כוחות הביטחון במחאה על הכוונה הפלסטינית לקבל הכרה באו"ם.

בבית אל נערכו לצאת מבית אל דרך המחסום שגובל בין בית אל לרמאללה כדי לייצר תגובת נגד להפגנות התמיכה של הפלסטינים. המתנחלים ביקשו להראות שאם הצבא יכול להתמודד עם ההפגנות של הפלסטינים, הוא צריך להתמודד גם עם ההפגנות שלהם.

המארגנים מספרים שהם לא נערכו למספר גבוה יותר של משתתפים, למרות שבכוחות הביטחון לא לקחו סיכונים ונערכו בכוחות מתוגברים סביב מוקדח ההפגנות. בימים הקרובים נדע האם הייתה זו יריית הפתיחה להתחממות השטח, או שמא מדובר בתגובה שקטה שתישכח על רקע חגיגות הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת