החבר של לי לדורסים: "זמנכם קצוב, אתם תתפסו"

בימים שחלפו מאז תאונת ה"פגע וברח" הקטלנית בתל אביב, מקדיש רועי פלד, בן זוגה של לי זיתוני ז"ל, את מירב זמנו ומאמציו להפעלת לחץ על צרפת להסגיר את שני החשודים במעשה לישראל. בין לבין, הוא מתרפק על הזכרונות הרבים שנותרו מחייהם המשותפים - שנקטעו רגע לפני שהיו אמורים להתחיל. צפו בריאיון העצוב עמו

רועי פלד ולי זיתוני לא הספיקו לגור בדירה ששכרו בתל אביב רק לפני כשבוע. תאונת ה"פגע וברח" שבה היא נדרסה למוות קטעה גם את החיים המשותפים של שני הצעירים, רגע לפני שעמדו להתחיל.

כשהוא מסרב לעכל את ממדי האסון שפקד אותו, קרא רועי - בן-זוגה של לי זיתוני, את המסרון האחרון שקיבל ממנה - דקות ספורות לפני תאונת הפגע-וברח הקטלנית שגבתה את חייה. "אני מאוהבת בך עוד יותר, זו נקודה רגישה אצלי אתה יודע את זה. שיהיה לך יום נפלא, מחכה לך בבית", הוא קורא.

הם מכירים כבר שנים, אבל רועי חשש להתחיל עם לי - אחותו של חברתו הטוב. לאט לאט הם התקרבו, כשהם מקפידים לצלם בדבקות כמעט כל רגע משותף בחייהם. תיעוד שבן רגע הפך לזכרונות עצובים.

ב"פעם הראשונה שנפגשנו ידענו שנינו", הוא סיפר במבוכה. "אחרי שעשינו סוף שבוע בים החלטנו שאנחנו רוצים לגור ביחד". הבוקר, בדירה, הוא התרוצץ לבדו במשך שעות ארוכות באי-שקט - כשתשומת לבו מופנית למשימה אחת: "להביא את הבן אדם למעצר, לא משנה כרגע אם זה בצרפת או בארץ. אסור שהוא יהיה חופשי".

"היא שינתה לי את החיים"

בימים האחרונים הקימו חבריה של לי חמ"ל שבו הם אוספים מידע שנועד להפעיל לחץ על צרפת להסגיר לישראל את שני החשודים במעשה, אריק רוביק וקלוד אייזיק. פלד ביקש להעביר אליהם היום מסר ברור: "זמנכם קצוב. אנחנו יודעים את זה וגם אתם יודעים את זה. עשיתם מעשה נבזי, שפל ופחדני. אתם תתפסו. אתם יודעים את זה ומרגישים את הקרקע בוערת מתחת לרגליים".

במקביל, נערך רועי להפגנה שיערכו הוא וחבריה של לי ביום רביעי הקרוב ב-18:00 מול שגרירות צרפת - שבה יידרשו למצות את הדין עם שני החשודים. למרות הכל, הוא בכל כמה דקות עוצר - ומתגעגע. "היא שינתה לי את החיים והוציאה ממני דברים שאף אחד לא הוציא". בסיום הביע תקווה "שהצדק יבוא, שאתפוס אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת