עימותים אלימים במאהל לוינסקי: 12 פעילים נעצרו

עובדי עיריית ת"א ושוטרים הגיעו למאהל בדרום ת"א כדי לנתק את החשמל ש"נגנב בצורה פיראטית", והותקפו לטענתם באבנים ובבקבוק תבערה מאולתר. המשטרה: "מצאנו סמים ומזרקים". אנשי המאהל: "מישהו העיר לשוטרים ואז קפצו עליו שוטרים עם שוקרים חשמליים". 12 נעצרו

רגע לפני המועד שקבע בית המשפט לפינוי מאהל רוטשילד, מתרחשים עימותים אלימים במאהל המחאה בשכונת לוינסקי: פקחי עירייה הוזעקו למתחם בדרום העיר בשעות הצהריים בעקבות "חשד לגניבת חשמל". אלא שאנשי המאהל חשבו שבאים לפנות אותם, והחלו להשליך לעבר הפקחים אבנים, בקבוקים וחפצים שונים. בתום העימותים המשטרה עצרה 12 מפעילי המאהל.

עובדי מחלקת המאור בעיריית תל אביב הגיעו למאהל לוינסקי לאחר שהתקבל דיווח בעירייה לפיו הפעילים המתגוררים במקום התחברו באופן פיראטי לרשת החשמל. זמן קצר לאחר שהחלו עובדי העירייה לפעול במקום, החלו מספר חשודים להשליך עליהם אבנים, בקבוקים וחפצים שונים.

שוטרי תחנת לוינסקי שהוזעקו למקום הותקפו גם הם, לטענתם, ואף הושלך לעברם בקבוק תבערה מאולתר - אגרטל ובו בד בוער. בעקבות האירוע האלים עצרה המשטרה 12 חשודים, בהם גם חשוד אחד בגין תקיפת שוטר. מהמשטרה נמסר כי בחלק מהאוהלים במקום נמצאו מספר כדורים החשודים כסם, בלון גז ומזרקים.

אנשי המאהל: שוטרים קפצו עלינו עם שוקרים חשמליים

שולה קשת, ממקימות מאהל לוינסקי, אמרה בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "ניתקו את החשמל של המאהל, מישהו העיר לשוטרים ואז קפצו עליו שוטרים עם שוקרים חשמליים. הם לא היו בכלל אמורים להתקרב למאהל, יש לנו זמן עד יום רביעי".

"זו עבירה על החוק", הוסיפה. "המשטרה אומרת שהיא חומלת על מחוסרי הדיור ביפו ובתקווה, אבל בלוינסקי הם אומרים שתושבי המאהל לא יהודים ולכן מותר לפנות אותם, למרות שיש שם יהודים. מתייחסים לאנשים כאילו הם עבריינים".

תגובת העירייה: "השליכו בקבוק תבערה שהתלקח מתחת לרכב עירייה"

מעיריית ת"א נמסר בתגובה: "השלכת בקבוק תבערה, אבנים ובקבוקי זכוכית על עובדי עירייה הן פעולות אלימות ובלתי נסבלות. עיריית תל־אביב יפו לא פעלה היום לפינוי מאהל לוינסקי והיא מכבדת את פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי".

"צוותי העירייה הגיעו למקום לצורך ניתוק חיבורי חשמל פיראטיים מסוכנים וכפי שנמסר לנו מהמשטרה, נזרקו עליהם מתוך המאהל בקבוק תבערה שהתלקח מתחת לרכב עירייה ואבנים", לשון תגובת העירייה. "בעקבות כך, המשטרה פועלת במקום. העירייה, כאמור, וכפי שהודיעה לנציגי המאהלים שהיו עימה בקשר- תמלא אחר הוראות פסק הדין באשר לפינוי האוהלים".

מאהל רוטשילד יפונה עד יום רביעי

בית המשפט המחוזי בת"א ביטל אתמול את צו העיכוב לפינוי אוהלי המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב והקציב למפגינים שלושה ימים להתפנות מהאזור באופן עצמאי. אם לא יעשו כך, קבע בית המשפט, הם יפונו על ידי העירייה והמשטרה.

"בטרם תמצה העירייה את זכותה לביצוע הפינוי, וכדי לאפשר פינוי עצמי ועצמאי ולמנוע את הצורך בביצוע כפוי של הפינוי ולאפשר לעותרים להתארגן לפינוי ולכל הצדדים לחגוג ככל עם ישראל את ראש השנה הבאה עלינו לטובה בשלווה, ניתנת לעותרים שהות לביצוע הפינוי בכוחות עצמם באופן שביטול הצו הזמני ייכנס לתוקף", נכתב בפסק הדין. "אם לא יבוצע הפינוי העצמי עד ליום 21 בספטמבר בשעה 12:00 רשאית העירייה לפעול לפינוי המאהלים".

במטה המאבק לא מתכוונים לוותר ואמרו בתגובה כי הם שוקלים לערער על ההחלטה. "אנו מצרים על החלטתו של בית המשפט בנושא פינוי המאהלים. אנו לומדים את ההחלטה ונשקול פניה לבית המשפט העליון. יחד עם זאת על-פי סיכום מוקדם עם העירייה לא יפונו אוהלים מרחבי העיר עד למיצוי המשא ומתן עם העירייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת