בן הזוג של לי זיתוני: "הצטרפו להפגנת ענק מול שגרירות צרפת"

מאות בני משפחה וחברים ליוו אתמול בערב את לי זיתוני ז"ל למנוחת עולמים בקיבוצה נווה אור שבצפון הבקעה. היום פרסם בן זוגה רועי פלד, מכתב בדף הפייסבוק שלו ובו הוא קורא לצאת להפגנת ענק מול שגרירות צרפת בת"א ביום רביעי הקרוב, כדי להביא להסגרתם של החשודים בדריסתה, אשר נמלטו לפריז

לי זיתוני ז"ל ורועי פלד (חדשות 2)

רועי פלד, בן זוגה של לי זיתוני ז"ל שנדרסה למוות בבוקר שישי האחרון ברחוב פנקס בתל אביב, והובאה למנוחות אתמול בערב, פירסם היום מכתב בדף הפייסבוק שלו ובו הוא קורא להמונים להפגין מול שגרירות צרפת, כדי להביא למעצרם של החשודים בדריסתה, אשר נמלטו לפריז שעות ספורות לאחר שפגעו בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לשון ההודעה שפרסם פלד:

"בוקר טוב חברים, לפני הכל אני רוצה להודות בשמי ובשם המשפחה לכל מי שהגיע אתמול ללוות את לי בדרכה האחרונה, אני בטוח שהיא הייתה מסמיקה ומחייכת את החיוך היפה והנבוך שלה ובטח גם כועסת עלי ועליכם שבאתם עד הנה בשבילה ושהיא יכולה להסתדר לבד... חברים יקרים, הזמן הוא עכשיו! עכשיו זה הזמן שלנו כחברה, כחבורה, כעם, כבני אדם להפעיל את הכח, להגיד די! עכשיו זה הזמן להביא למעצר של השפל הזה, ואת זה נוכל לעשות רק על ידי לחץ ציבורי! אני קורא ומבקש מכולכם, להגיע ביום רביעי להפגנת הענק שתתקיים מול שגרירות צרפת. אנחנו נדאג לכל, אתם בבקשה תדאגו לבוא בעצמכם ולהביא איתכם כמה שיותר אנשים, יהיה סיקור תקשורתי בשידור חי מהשטח וכולנו נצעק ונאמר די! הגיע הזמן ללחוץ להביא למעצר של מי שחושב שיוכל להתראיין מהמחילה העבשה שלו ולהתחמק מעונש! נתראה ברביעי ותודה על הכל".

"צרפת נדהמה לגלות את הבשורה הטרגית על התאונה"

במקביל, בעוד במשרד המשפטים ובמשטרת ישראל עושים כל מאמץ כדי להביא את דורסיה של לי זיתוני ז"ל לדין בישראל, יותר מ-7,000 גולשים כבר חתמו על עצומה הקוראת לצרפת להסגיר לישראל מיד את קלוד אייזק ואריק רוביק, החשודים בדריסתה למוות ובהפקרתה של הצעירה בת ה-25 בצפון תל אביב.

שגריר צרפת עצמו, כריסטוף ביגו, הגיב אמש לדרישה הישראלית להסגרת שני החשודים בדריסה. "צרפת נדהמה לגלות את הבשורה הטרגית על התאונה בה היו מעורבים שני אזרחי צרפת", דברי השגריר. "המשרד לביטחון הפנים בפריז נמצא בקשר עם המשטרה בצרפת ובישראל, במטרה להעניק את כל הסיוע ולהשיג צדק בהקדם האפשרי".

 מאות ליוו את לי זיתוני ז"ל למנוחות

אמש הובאה לי זיתוני למנוחת עולמים בבית העלמין בקיבוץ נווה-אור בצפון הבקעה. קייט, אמה של לי, ספדה לה באנגלית, כשדמעות חונקות את גרונה. "היה לך חיוך חם, עיניים יפות. אדם כל כך דואג למשפחתך, חברייך ובעלי החיים. היו לך חיים כאלה נפלאים והשגת כל כך הרבה. את הרוח שלך השקעת בריקוד ובקריירת הספורט שלך. היו לך תכניות אדירות לעתיד. היה לך עתיד נפלא לפנייך", אמרה בבכי.

"שני נהגים חסרי לב נהגו במכונת הרג,דרסו והותירו אותך שם, את בתנו היפה, לקחו אותך מאיתנו", הוסיפה האם בכאב. "לא נשכח אותך לעולם ותמיד נאהב אותך, לי יקרה שלנו".

אביה של לי ז"ל, איציק, התקשה לשאת דברים, ואמר כי "קרובה את אלינו בכל רגע, בשר מבשרנו ועצם מעצמנו. ועכשיו, זרועותינו החובקות סוגרות על חלל ריק. על חלל ולא כלום. רק בזיכרון הלב נחזור אליך".

"שמישהו יעיר אותי מהסיוט ויגיד לי שזה לא קרה"

סבתה של לי ז"ל הקריאה מכתב שכתבה לה לי בגיל 14. המכתב הסתיים במילים המצמררות שמקבלות משמעות אחרת לאחר מותה: "אל תחשבו שאני לא רואה אתכם, תמיד אוהבת, תמיד זוכרת".

חברתה של לי פנתה אליה בכאב: "לי יקרה, אהובה, אני מחכה שמישהו יעיר אותי מהסיוט ויגיד לי שזה לא קרה. הדמעות שוטפות את הפנים. אני לא מצליחה להיפרד ולמצוא את המילים שיתארו אותך בדיוק כמו שאת: מלאת חיים, תוססת אהובה ומוצלחת. לא יכולה לתאר במילים מה שאת בשבילי. קשה לי לחשוב על חיים בלעדייך".

שניים מבני כיתתה ספדו: "לולו, אנו מודים לך על 25 שנים של אור, אהבה ושמחה שהבאת איתך לכל מקום. אנו כואבים והמומים על שנקטפת מאיתנו. אנו מבטיחים לך שבליבנו תמשיכי לחיות לעד. קשה לנו למצוא את המילים. מאוד מוזר לדבר עלייך בלשון עבר".

בסיום ההלווייה הושמע שיר שלי אהבה במיוחד - שירו של אלטון ג'ון, "a candle in the wind".

"פגע וברח" בתל אביב - סיקור מיוחד:

ההורים והחברים: "זרקו אותה כמו שקית זבל על הכביש"

בן הזוג של לי: לא אנוח עד שהדורס שייתפס

חיים שנגדעו: התמונות האחרונות של לי זיתוני

הרכב הדורס צולם אחרי התאונה; הנהג וחברו אותרו בפריז

לי זיתוני הובאה למנוחות: "חסרי לב במכונת הרג דרסו אותך"

אלפים חתמו על עצומה לצרפת: "הסגירו את הדורסים"