מאהל רוטשילד ייפונה תוך 3 ימים

בית המשפט המחוזי בת"א ביטל צו עיכוב פינוי האוהלים בשדרות רוטשילד וקבע: "אם לא יבוצע הפינוי העצמי עד 21 בספטמבר ב-12:00 רשאית העירייה לפעול לפינוי המאהלים". תושבי השדרה התלוננו על מעשי אלימות. מטה המאבק: שוקלים לערער לעליון

בית המשפט המחוזי בת"א ביטל היום את צו העיכוב לפינוי אוהלי המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב והקציב למפגינים שלושה ימים להתפנות מהאזור באופן עצמאי. אם לא יעשו כך, קבע בית המשפט, הם יפונו על ידי העירייה והמשטרה.

"בטרם תמצה העירייה את זכותה לביצוע הפינוי, וכדי לאפשר פינוי עצמי ועצמאי ולמנוע את הצורך בביצוע כפוי של הפינוי ולאפשר לעותרים להתארגן לפינוי ולכל הצדדים לחגוג ככל עם ישראל את ראש השנה הבאה עלינו לטובה בשלווה, ניתנת לעותרים שהות לביצוע הפינוי בכוחות עצמם באופן שביטול הצו הזמני ייכנס לתוקף", נכתב בפסק הדין. "אם לא יבוצע הפינוי העצמי עד ליום 21 בספטמבר בשעה 12:00 רשאית העירייה לפעול לפינוי המאהלים".

במטה המאבק לא מתכוונים לוותר ואמרו בתגובה כי הם שוקלים לערער על ההחלטה. "אנו מצרים על החלטתו של בית המשפט בנושא פינוי המאהלים. אנו לומדים את ההחלטה ונשקול פניה לבית המשפט העליון. יחד עם זאת על-פי סיכום מוקדם עם העירייה לא יפונו אוהלים מרחבי העיר עד למיצוי המשא ומתן עם העירייה".

בימים האחרונים התקבלו דיווחים על ריבוי מעשי האלימות בשדרות רוטשילד. תושבים דיווחו על פריצות וניסיונות לפריצות לבתים בשדרה, ועל הטרדות מצד נרקומנים ודרי רחוב שנותרו להתגורר במאהל. אוהלי המחאה בשדרות רוטשילד הוקמו ב-14 ביולי על ידי דפני ליף ויוזמי מחאת האוהלים, אלא שבשבועות האחרונים תושבי השדרה התלוננו על כך שנוכחות מנהיגי המחאה הידלדלה, ונותרו במקום בעיקר חסרי בית ותמהונים. גם התאחדות הסטודנטים פינתה את האוהל ברוטשילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת