חיים מאושרים שנגדעו: התמונות האחרונות של לי זיתוני

חבריה ובני משפחתה של לי זיתוני בת ה-25, מדריכת הפילאטיס שנדרסה למוות על ידי ג'יפ שנמלט מהמקום, מתקשים לעכל את האבידה. "היא בחורה רזה מאד, 1.60 מ' ששוקלת פחות מ-50 ק"ג", אומרת חברתה בדמעות. "כשרכב מעיף גוף כה קטן, וזו הפגיעה בג'יפ המסיבי, מבינים כמה מהר הוא נסע". הלוויתה תיערך הערב בקיבוץ נווה אור

במשך כל שעות הלילה והיום הגיעו חבריה של לי זיתוני לחזות ברכב שלקח אותה מהם, את חברתם העדינה שזכתה במלגה מלאה ללימודי רפואה בחו"ל – אבל בחרה להישאר בישראל. לי, ספורטאית ומדריכת פילאטיס מצטיינת, שקלה פחות מ-50 קילוגרם. הנזק שנגרם לחזית הרכב הפוגע, ג'יפ ב.מ.וו אימתני, יכול להעיד על עוצמת הפגיעה בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

צפו: הרכב הפוגע צולם אחרי התאונה

הסרטון שלפניכם צולם לפני כמה חודשים באמצעות מכשיר טלפון נייד, אז בילו לי ובן זוגה רועי בקטיף דובדבנים בצפון. "דיברתי עם לי בטלפון ביום חמישי, והיא רצתה מאד שניפגש", אומרת הילה שיר, חברתה הקרובה של לי. "לצערי זה לא התאפשר לי בגלל העבודה. ואז אתמול בבוקר....", נשנק גרונה של החברה.

"היא בחורה רזה מאד, 1.60 מ' ששוקלת פחות מ-50 ק"ג", מוסיפה החברה בדמעות. "כשרכב מעיף גוף כל כך קטן, וזו הפגיעה ברכב הג'יפ המסיבי, מבינים כמה מהר הוא נסע. הוא חצה באדום ובכלל לא הסתכל".

גם המנהלת של לי במכון הכושר שבו עבדה המומה לחלוטין. "היא הייתה בדרך לעבודה", סיפרה דליה מנטבר. "התקשרו אליי להגיד שהיא לא הגיעה ואמרתי, 'זה לא מתאים לה'. צלצלתי אליה אבל הטלפון שלה היה סגור. צלצלתי גם לאמא שלה. פתאום אמרו לי שיש תאונה. יצאתי לראות ואז זיהיתי אותה, לפי טבעת שהייתה לה על כף הרגל, ידעתי שזו היא. זה נורא. בחורה מדהימה, יפהפייה, אין לה תחליף".

הערב (ראשון) בשעה 18:00 תיערך הלוויתה של לי זיתוני, שחייה הקצרים נגדעו בדמי ימיה, בקיבוץ הולדתה נווה אור. היא השאירה אחריה זוג הורים, שלושה אחים ובן זוג, והרים של תמונות שמחות – שמהן החיוך לא יימחה.

הנהג הדורס וחברו צולמו - ונמלטו לפריז

ככל שנוקפות השעות מאז תאונת ה"פגע וברח" בה נדרסה למוות לי זיתוני ז"ל, נחשפים פרטים חדשים אודות הנהג הדורס והתאונה הקטלנית. מחקירת המשטרה עד כה עולה כי בעל הג'יפ הוא אריק רוביק, אזרח צרפת בן 38, וחברו ומי שככל הנראה נהג ברכב בזמן התאונה הוא קלוד אייזיק, בן 40, גם הוא אזרח צרפתי. שני הצרפתים הם אנשי עסקים ששהו בארץ באופן חוקי עם אשרת תיירים.

השניים בילו בליל חמישי באזור ת"א, ובסיום הבילוי, אייזיק - חברו של בעל הרכב - נהג בג'יפ והוא זה שפגע בלי והרג אותה במקום. הם נמלטו מהמקום כשהם עוברים ברמזורים אדומים, והגיעו לחניון הבניין בו הם מתגוררים ברחוב מזא"ה 5 בתל אביב, שם החביאו את הרכב בחנייה תת-קרקעית בבניין היוקרתי בו התגוררו.

מיד לאחר התאונה ועוד לפני שהתברר למשטרה במי מדובר, אספו השניים את חפציהם ונמלטו מהארץ ביחד עם בני משפחותיהם בטיסה לז'נבה, משם המשיכו לפריז. חוקרי צוות החקירה המיוחד שהוקם במחוז ת"א הצליחו ליצור קשר בטלפון עם הנהג הדורס ועם חברו באמצעות משפחותיהם, ועושים מאמצים גדולים - כולל בסיוע האינטרפול - להביאם ארצה לחקירה בלי שום קשר להבטחותיו, זאת למרות שבין ישראל וצרפת אין הסכם הסגרה.

צו מעצר בינלאומי כבר הוצא נגד שני החשודים בדריסתה למוות של לי ז"ל. גורם בכיר במשטרה המעורה בפרטי החקירה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי כבר מהחיפוש שנערך בדירתו של החשוד בדריסה, אזרח זר מצרפת, התברר כי הוא ארז את חפציו ונמלט. "זהותו ידועה לנו, ואם צריך נפעיל גם משטרות זרות כדי ללכוד אותו", אמר גורם משטרתי בכיר לחדשות 2. "הטבעת סביב בעל הרכב מתהדקת ומוטב בשבילו שיסגיר את עצמו וישוב לארץ".