נמצא הרכב שדרס למוות את לי זיתוני

לאחר שעות של חיפושים, הצליחו במשטרה לאתר את הג'יפ שפגע בצעירה בת ה-25 וגרם למותה. עובר אורח שזיהה את הרכב הזעיק את השוטרים – שאישרו כי אכן מדובר במכונית הפוגעת. במשטרה מעריכים כי בקרוב ייתפס הנהג

לאחר מצוד של שעות ארוכות, הצליחו במשטרה לאתר את הרכב שדרס הבוקר למוות את לי זיתוני, מדריכת הפילטיס בת ה-25 מהצפון. עם זאת, טרם אותר הנהג, אך כעת שנמצא הרכב, ההערכה כי הוא ייתפס בשעות הקרובות, אם לא יסגיר את עצמו לפני כן.

המידע על מיקום הרכב התקבל מעובר אורח שנחשף לפרסומים בתקשורת והבחין בו בתל אביב. עובר האורח הזעיק את המשטרה למקום שאישרה כי אכן מדובר ברכב הדורס.

לשוטרים לא היה ספק כי זהו ג'יפ ה-BMW X6 שפגע בזיתוני, מאחר שניכרו עליו סימני תאונת הדרכים. מחקירה ראשונית עולה כי הרכב שייך לאזרח זר, כפי שסברו במשטרה מלכתחילה. כעת, כאמור, מקווים במשטרה לאתר גם את החשוד.

החברים התגייסו למשימת האיתור בפייסבוק

מיד עם היוודע דבר התאונה התגייסו חבריה של זיתוני למשימת איתור הנהג וגייסו אלפי בני אדם ברשת החברתית פייסבוק לחיפושים אחר הפוגע.

בקבוצה שנפתחה בפייסבוק קוראים חבריה של זיתוני לסייע להם להביא לדין את האחראי למעשה. שלושת החברים שפתחו את הקבוצה חותמים בשם "המטה למציאת הדורס של לי".

חבריה של לי אספו בעמוד את כל המידע על התאונה, לרבות כתבות שפורסמו בנושא בכלי התקשורת השונים, המידע המועט על כלי הרכב הפוגע וכל מה שנדרש כדי להביא במהרה לתפיסתו של הנהג.

רק לפני שלושה חודשים סיפרה זיתוני לחבריה בעמוד הפייסבוק שלה כי ניצלה מתאונת דרכים. "אחרי שאתמול גררו לי את האוטו בבוקר, נכנסו באוטו שלי מאחורה ברמזור וכמעט מתתי ממשאית בצומת תל יוסף, אני שמחה לבשר שאני עדיין חייה!! אז מי ששם למעלה - לא הצליח לך!", כתב זיתוני בעמוד הפייסבוק שלה.

נפגעה מרכב - ומתה (בני המשפחה)

בני משפחתה של זיתוני: "לי הייתה פרח נדיר"

היישוב הקטן נווה אור שבצפון הארץ הוכה היום בתדהמה. לי זיתוני, אחת מבנות היישוב, נהרגה בתאונת דרכים שעה שעשתה את דרכה לעבודתה בת"א. לאחר היוודע דבר האסון, ספדו לה בני משפחתה במכתב.

רק לפני כמה חודשים חגגו לה בני משפחתה את יום הולדתה - האחרון. "לי בלטה מאוד ביופייה", כתבו בני המשפחה, "פרח נדיר שנגדע בעודו צעיר. בת נבונה וטובה, גאווה למשפחתה ולבית נווה אור. כולנו המומים וכואבים את מותה בטרם עת" - לשון המכתב.

חקירת התאונה נמשכת

במקביל, ממשיכים במשטרה לחקור את נסיבות התאונה. אחד החשדות שנבדקים הוא כי הרכב שפגע בזייתוני היה בעל לוחית רישוי לבנה, דיפלומטית.

רב פקד ניסים פרחי, קצין בוחנים במחוז תל אביב, קרא הבוקר מזירת התאונה לנהג הפוגע להסגיר עצמו, "מוקדם ככל האפשר, לכל תחנת משטרה". במחוז תל אביב במשטרה בודקים האם היו דיווחים שקדמו לתאונה, לפיהם הרכב הפוגע השתולל קודם לכן בכביש. "אמרו לי שהוא פשוט בא בטירוף וברח", סיפרה צעירה שהייתה ברחוב בזמן התאונה. "ראו אותו קודם עושה סיבובים בכביש".

מעסיקתה של זיתוני, שנפגעה כשחצתה את הכביש במעבר חצייה, סיפרה לחדשות 2 כי "היא הייתה בדרך לעבודה. התקשרו אליי להגיד שהיא לא הגיעה ואמרתי, 'זה לא מתאים לה'. צלצלתי אליה אבל הטלפון שלה היה סגור. צלצלתי גם לאמא שלה. פתאום אמרו לי שיש תאונה. יצאתי לראות ואז זיהיתי אותה, לפי טבעת שהייתה לה על כף הרגל, ידעתי שזו היא. זה נורא. בחורה מדהימה, יפיפייה, אין לה תחליף". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת