נפתח שלב הגמר בתחרות "שבעת פלאי ישראל"

לאחר שהוצעו בדף הפייסבוק של חדשות 2 מאות אתרים לתחרות "שבעת פלאי ישראל", נחשפה היום רשימת 15 המועמדים הסופיים. לאורך השבוע תוכלו להצביע למקום שלדעתכם מייצג את ישראל בצורה הטובה ביותר. זה הזמן שלכם להצביע ולהשפיע

התחרות לבחירת "שבעת פלאי ישראל" עוברת לשלב הבא: לאחר שבמשך עשרה ימים הציעו גולשים מאות אתרים ברחבי הארץ, היום נחשפו 15 המקומות שעלו לשלב הגמר בתחרות.

כעת זה הזמן שלכם להצביע ולהשפיע. כנסו עכשיו לדף חדשות 2 בפייסבוק, עיינו באלבום תחרות "שבעת פלאי ישראל" והצביעו לאתר שלדעתכם ראוי להיכלל ברשימה הסופית. המועמדים שעלו לשלב הגמר הם:

הר חרמון

ההר הגבוה והצפוני ביותר במדינה ברום של 2224 מטרים. נמצא בגבול המשולש בין ישראל, סוריה ולבנון. על פסגת ההר נמצא אתר הסקי היחיד בישראל. השלג המפשיר מעשיר את מקורות הירדן. לאחר קרבות קשים במלחמת יום הכיפורים, כונה "העיניים של המדינה".

גמלא 

עיר יהודית ברמת הגולן מתקופת בית שני. אתר קרבות עזים במרד היהודי נגד הרומאים במאה הראשונה לספירה. בקרבות מצאו את מותם כ- 9000 יהודים. במקום שרידי בית כנסת מהעתיקים בעולם, כפר ביזנטי, קינון נשרים ומפל המים הגבוה בישראל.

הכינרת

ימת המים המתוקים הנמוכה ביותר בעולם והגדולה בישראל. מקבלת את מרבית מימיה מנהר הירדן והיא אחד ממקורות המים החשובים בישראל. אזור סובב כינרת כולל ריכוז של אתרי מורשת היסטורית, דתית והתיישבותית ומוקד תיירות לצליינים ונופשים.

העיר העתיקה בעכו 

אחת מהחשובות בערי העולם העתיק ומהווה עיר מורשת היסטורית מרתקת המשקפת שילוב נדיר של מזרח ומערב, מראות אותנטיים מהעבר, מקום מפגש ייחודי של אמונות ודתות לצד שרידים מתרבויות שונות. חומות העיר, מצודותיה ומבצריה, כנסיותיה ומסגדיה מספרים את ההיסטוריה של שליטים רבים שמשלו בה ולחמו עבורה. הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי.

הגנים הבהאיים 

הגנים הבהאיים בחיפה בנויים על מדרון ובו 19 גנים מדורגים המתחילים בראש הר הכרמל ומסתיימים למרגלותיו. זהו המונומנט הארכיטקטוני הבולט והמפורסם ביותר בעיר חיפה. בלבו ממוקם מקדש הבאב בעל כיפת הזהב, קברו של הנביא המבשר של הדת הבהאית. זהו המקום הקדוש ביותר לבני הדת הבהאית ומרכזם העולמי. עיצובם הייחודי של הגנים משלב תבניות גיאומטריות וגינון מרהיב. הוכרזו על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי.

גן לאומי קיסריה 

עיר נמל מהמאה הראשונה לפנה"ס שהוקמה על ידי המלך הורדוס הגדול. הייתה העיר החשובה בארץ ישראל ובירתה בתקופה הרומית-ביזנטית. בין השרידים מצוי הנמל המלאכותי הגדול ביותר בעולם בזמנו, תיאטרון, היפודרום, מצודה, ארמון ואמות מים מתוחכמות. באתר קיים שילוב מיוחד של ארכיאולוגיה, נוף ומרכז תיירותי שוקק.

שדרות רוטשילד בתל אביב

שדרות מרכזיות בתל אביב, העיר העברית הראשונה, בעלות חשיבות היסטורית, ארכיטקטונית ותרבותית והן חלק מליבהּ הכלכלי של ישראל. השדרות מהוות את מרכז השכונה בה התגוררו בעבר רבים ממנהיגי הלאום, התקיימו בה אירועים היסטוריים רבים לרבות הכרזת המדינה. שדרות רוטשילד עומדות במרכז העיר הלבנה שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי.

מערת הנטיפים (שורק) 

מערה בהרי ירושלים, נחשבת ליפה שבמערות הנטיפים בישראל. במערה יש ריכוז נדיר וצפוף של נטיפים, זקיפים, הלקטיטים ואלמוגי מערות הנוצרים כתוצאה מהמסת סלעי גיר וחלחול מים במשך מיליוני שנים.

שוק מחנה יהודה בירושלים 

מתחם השוק הגדול בישראל שהוקם בשנת 1928 וכולל מאות עסקים. ברחובות השוק, הישן והחדש נפגשים ומתקיים מגוון ייחודי של טעמים, ריחות קולות וצבעים באווירה ירושלמית אותנטית.

העיר העתיקה בירושלים 

ירושלים שבתוך החומות. כוללת בתוכה אתרי דת המקודשים לשלוש הדתות המונותיאיסטיות, ארכיאולוגיה, היסטוריה ותרבות רבים. בין סמטאות העיר העתיקה, שווקים ססגוניים, מוזיאונים, גלריות ומסעדות.

הכותל המערבי 

השריד האחרון מהחומה שהקיפה את הר הבית בתקופת בית שני. הכותל מהווה מוקד עלייה לרגל והפך למקום הקדוש ביותר ליהודים בכל הדורות ולסמל להזדהות עם בית המקדש שהיה מרכז חיי הדת והלאום של עם ישראל.

מצדה

ארמון המקלט של המלך הורדוס הגדול במדבר יהודה ומקום עמידתם האחרון של כאלף קנאים נגד הרומאים. האתר הארכאולוגי הפך לסמל לזהות תרבותית-יהודית והן של המאבק האנושי המתמיד בין דיכוי לחירות. הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי.

ים המלח 

המקום הנמוך ביותר על פני היבשה בכדור הארץ וחלק מהשבר הסורי-אפריקאי. בעל סגולות מרפא ייחודיות בזכות ריכוז המינרלים הגבוה שבו. מועמד בתחרות שבעת פלאי עולם הטבע.

מכתש רמון 

נוצר כתוצאה מסחיפה ובלייה- זהו המכתש הגדול מסוגו בעולם. החלון הגיאולוגי הנדיר בהר הנגב, משתרע על פני כ-100 מליון שנה. בקרקעית המכתש ובקירותיו יש תופעות גיאולוגיות ומורפולוגיות ייחודיות, מאובנים ותופעות געשיות.

שונית האלמוגים באילת 

בית גידול תת ימי לאלמוגים, צמחים ודגים המשתרע במקביל לחוף מפרץ אילת לאורך של כקילומטר וחצי. זוהי שונית האלמוגים הצפונית ביותר בעולם והיחידה בישראל. בשמורת האלמוגים קיים מגוון עשיר של בעלי חיים והיא מציעה חוויה צלילה ייחודית.

תחרות "שבעת פלאי ישראל" שהינה מיזם של משרד התיירות וחדשות 2, נועדה לבחור את האתרים שלדעת הציבור הישראלי מייצגים בצורה הטובה ביותר את המדינה מבחינה היסטורית, תרבותית, גיאוגרפית, גיאולוגית, ארכיטקטונית ועוד. התחרות תסתיים ב-27 בספטמבר. יום למחרת יכריז שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, על האתרים הנבחרים בשידור חי בתכנית "שש עם עודד בן עמי" בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת