מזל טוב: הרביעייה שהדהימה את המדינה הגיעה למצוות

הרופאה המיילדת בבית החולים "שערי צדק" התקשתה להאמין ש-13 שנים תמימות חלפו מאז שבנצי, יוסף, שלמה וישי, יצאו בבת אחת מבטנה של יעל מזרחי. הערב הם חוגגים ביחד את בר-המצווה, כמו תמיד - ביחד. מה היה לרה"מ לשעבר אולמרט להגיד על כך?

לפני 13 שנים נדהמה מדינה שלמה, כשיעל מזרחי מירושלים ילדה בבית החולים "שערי צדק" לא פחות מארבעה בנים - בבת אחת. בדיווחים אז שעסקו ב"מאורע הפלא" שאירע בבירה צוין כי הסיכוי ללידה שכזאת הוא אחד למיליון. מאז גדלו הארבעה - והערב הם יחגגו כמו תמיד, ביחד, את הגיעם למצוות.

בדרכם לאולם האירועים וכשהם עוטים בגדים חגיגיים, הגעו יוסף, שלמה, בנצי וישי מזרחי לאולפן תכניתנו "שש" עם סיון רהב-מאיר, וסיפרו על החיים במחיצת שלושה אחים בני אותו הגיל בדיוק.

"זה כיף", הסכימו כולם, וסיפרו על ההתנהלות היומיומית בביתם: "אנחנו מתחלקים בהכל, אבל כל אחד מקבל שלם. אם מישהו רוצה יותר מאחר, הוא לא יכול אלא צריך להתחלק ואולי אח אחר ייתן לו. אנחנו עושים את הכל כפול ארבע. תמיד אנחנו ביחד. כל אחד לומד בבית ספר אחר, בגלל שהתייעצנו עם הרב והוא אמר שזה כדאי כדי למנוע תחרויות".

ומה יהיה בטקס העלייה לתורה? פרט להופעה של הזמר ישי סודרי, נמצא פתרון יצירתי שיכיל את כולם: "יש פרשה אחת אז זה היה קשה", הוא סיפרו בחיוך - אבל נראו בטוחים כי הטקס כולו יעבור בשלום. לחגיגה הגדולה יוזמנו חבריהם של בני הרביעייה מארבע הכיתות השונות שבהן הם לומדים.

על התכנית שמצפה לאורחים הערב סיפרו הבנים: "תהיה מצגת שהכנו עם הרבה דברים, גם עם הרב עובדיה", אמר אחד מהם. מנהיגה הרוחני של ש"ס הוא מקורב למשפחת מזרחי, ואף מתגורר בשכנות אליהם.

כולם זוכרים היטב את ה"פלא" הירושלמי

לרגל הגיעם של בני הרביעייה למצוות, הקליטה ד"ר סורינה גריסארו, הרופאה שיילדה אותם בבית החולים "שערי צדק", ברכה מוקלטת עבורם ועבור אמם.

"למשפחת מזרחי, מזל טוב. לא להאמין שעברו 13 שנה. אמא זכתה וכולנו זכינו לראותכם בבר המצווה", אמרה המיילדת כשחיוך גדול מעטר את פניה. היא פנתה לנערים הטריים: "אני מקווה שאתם מעריכים את היכולות של אמא ואת מה שהיא עברה. כל זה היה שווה מאוד בזכות העובדה שהגענו ליום הזה, לבר המצווה. מקווה לראותכם בהמשך - בחופה".

אורח אחר שהוזמן לחגיגה אך נבצר ממנו להגיע, הקליט ברכה מיוחדת לרביעייה ולבני משפחתם: מדובר בלא אחר מאשר ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מי שהשתתף בחגיגת ברית המילה המרובעת לפני 13 שנה.

"יעל ויחזקאל היקרים. בן-ציון, יוסף, שלמה וישי - שחוגגים את בר המצווה שלהם היום. בני משפחה, אורחים יקרים, קהל נכבד. מאוד רציתי להיות אתכם הערב. הייתי עם יחזקאל ועם יעל כשהרביעייה נולדה. אני זוכר את זה כאילו שזה קרה היום בבוקר", סיפר על מה שגם בעיניו מהווה חוויה בלתי נשכחת.

"אני שמח בשמחתכם ומשתתף באושרכם. אני מודה לכם מעומק הלב שזכרתם להזמין אותי ושהייתי אתכם באותם הימים הראשונים שבהם ההפתעה העצומה הזאת נפלה עליכם ולא ידעתם איך ומה", הוא שחזר בחיוך. "ברוך השם, אתם הורים נפלאים ואתם ילדים נפלאים. לכולכם אני מאחל מזל טוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת