"ועדת ספיבק-יונה" הציגה את מסקנותיה

לאחר הקמת "ועדת טרכטנברג" על ידי הממשלה, קם צוות מומחים אלטרנטיבי לטיפול בבעיית יוקר המחיה בישראל. "ועדת ספיבק-יונה" הציגה את מסקנות הביניים שלה, בשיתוף ראשי המחאה החברתית. פרופ' יונה: "הדוחות שנכתבים מעידים על החורבן"

במכללה האקדמית תל אביב-יפו נערך בצהריים דיון במסקנות הביניים שגיבש צוות המומחים, בראשותם של הפרופסורים יוסי יונה ואביה ספיבק, באשר ליוקר המחיה בישראל. "צוות יונה-ספיבק" קם לאחר שהממשלה הכריזה על הקמתה של ועדת טרכטנברג. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

את הדיון פתח פרופ' יונה. "הדוחות שנכתבים מעידים על החורבן, ההרס, העזובה שהיא תוצאה של מדיניות ממשלות ישראל בעשורים האחרונים", אמר. "זה מצמרר. העלות לשם תיקון הדברים הללו נאמדת במאות מיליארדים של שקלים. עם זאת צוות המומחים הוא צוות אחראי, צוות שאכפת לו. בראש ובראשונה מהאזרחים. אנחנו רוצים חברה מתוקנת".

"מטרת דוחות הביניים היא לספק גיבוי מקצועי למחאה", הוסיף. "הכוונה שלנו אם כן היא לבוא ולומר ניתן ואפשר מתוך אחריות מקצועית, ומוסרית, להביא את השינוי הזה. שיידע הציבור שניתן ואפשר. ואם צריך, יידעו מובילי המחאה שהציבור יהיה איתם. אומר השר שטייניץ שיש להנמיך ציפיות, אנחנו לא הולכים להנמיך ציפיות.

אחריו עלתה לדוכן הנואמים דפני ליף שאמרה: "אנחנו לא נוותר עד שנשיג שינוי עמוק בישראל. 85% מהציבור דורשים מהממשלה להחליף דיסקט, אנחנו לא נסתפק בפירורים. שינוי אמיתי יכול לבוא רק דרך תקציב חברתי אמיתי בישראל כבר בשנת 2012. זו לא ועדת מומחים שמסתגרת אלא ועדה שמשתפת את הציבור בהתלבטויותיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת