האישה שנתלתה על רכב השודד בירושלים משחזרת

"אני זוכרת שנתליתי על האוטו והדבר הבא שאני זוכרת הוא שהתעוררתי בבית החולים", כך מספרת היום מלאני סוארז, שנתלתה על רכב השודד בירושלים לאחר שניסה לגנוב את כספה, בריאיון מול המצלמה. "עבדתי קשה בשביל הכסף ותכננתי לשלוח אותו למשפחתי"

יומיים לאחר השוד בירושלים, במהלכו נתלתה מלאני סוארז על מכסה המנוע של הגבר שניסה לשדוד אותה ונפצעה קשה, היא עדיין מעכלת את הטראומה שעברה. ההיכרות עם הצעיר שהתחזה לאחר, הרגע בו הבינה כי מדובר בעצם בשודד שמאיים להיעלם עם כל כספה וההחלטה להיתלות על מכוניתו בניסיון נואש להציל את רכושה - החלטה שכמעט עלתה לה בחייה.

בריאיון בלעדי לערוץ החדשות ממיטת בית החולים הדסה עין כרם, בו היא מתאוששת מהפציעה הקשה, מבקשת סוארז להודות לעדי הראייה שהצילו אותה. בניגוד לפרסומים על היכרות מוקדמת עם השודד, סוארץ מבקשת להדגיש שהצעיר השתמש בזהות בדויה בפייסבוק. לדבריה, היא לא ידעה אפילו את שמו האמיתי. "הוא בנה לעצמו אליבי, הוא שקרן גדול ורמאי שגנב שגנב לי את כל הכסף", סיפרה סוארז בת ה-35.

לדבריה, ברגע שהבינה שלא מדובר במאהב רומנטי אלא בשודד, ההחלטה להיתלות על מכסה המנוע שלו הייתה האופציה היחידה מבחינתה. "כשעליתי על מכסה המנוע, התפללתי לאל, תן לי את הכוח להילחם בסיטואציה הזו! אם הגיע זמני - אז בסדר, אבל ממש רציתי להחזיר את הכסף. עבדתי קשה מאוד בשביל הכסף הזה ותכננתי לשלוח אותו למשפחתי בפיליפינים", סיפרה סוארז. "לא רציתי לאבד את הכסף, והדבר האחרון שאני זוכרת הוא שנתליתי על מכסה המנוע, ואז הוא בלם ועפתי. הדבר הבא שאני זוכרת הוא שהתעוררתי בבית החולים".

סוארז עברה היום למחלקה הנוירוכירורגית בהדסה עין כרם, כשהיא עדיין סובלת מחבלות, ועדיין לא ברור מתי תשתחרר. הצוות הרפואי מספר שמצבה יציב, והיא תישאר בימים הקרובים בבית החולים עד שתתאושש מהטראומה אותה חוותה.

הפגישה הרומנטית הפכה לשוד

זה קרה שלשום בירושלים, ליד גשר המיתרים באזור הכניסה לעיר. נהגים ועוברי אורח נדהמו לראות מכונית נוסעת ועליה תלויה אישה שלא מרפה. בדרך פגעה המכונית בכמה אזרחים ורכבים אחרים. הנהג גם הכה את סוארז, אך היא התעקשה ולבסוף נפלה ונחבלה קשות בראשה.

הנהג הפוגע הוא חסן אבו אל-הווא, בן 20 מא-טור. אתמול התברר, שהסיפור התחיל כמה שעות קודם לכן. "יש היכרות מוקדמת ביניהם, הם הכירו בפייסבוק", סיפר סנ"צ אלי כזרי, סגן מפקד מרחב ציון במשטרת ירושלים, "הם יצאו ביחד ואתמול בשעה שבע בערב הם נפגשו שוב".

השניים נפגשו אחר הצהריים בתחנה המרכזית בירושלים. אל-הווא אוסף את סוארז במכוניתו, השניים טיילו בעיר ולבסוף חזרו לאזור התחנה המרכזית. "הם ישבו ברכב ודיברו ביניהם", תיאר סנ"צ כזרי, "ובשלב מסוים הוא חטף מידיה את התיק, לקח מתוכו את הכסף וניסה להימלט".

נהג שיכור וללא רישיון

בשלב זה, סוארז פתחה את דלת המכונית, צעקה "הכסף שלי, עזרו לי", ואז התחיל הנהג לנסוע בפראות. "היא נתלית על האוטו כי הוא מנסה לברוח", שחזר כזרי, "הוא לא מצליח להוריד אותה מהרכב ואז הוא נוסע קדימה הלוך וחזו, מנסה לנער אותה מהרכב".

לאחר שפגע בשתי מכוניות הגיע הנהג לקצה רחוב אהליאב, עצר, יצא מהמכונית והכה את סוארז. הוא לא הסתפק בכך וגם גרר והפיל אותה על הכביש. סוארז לא ויתרה, נתלתה שוב על המכונית, שנסעה לאחור, ורק בקצה הרחוב היא נפלה ואיבדה את ההכרה.

הפצועה הועברה במצב קשה לבית החולים הדסה עין כרם ובמקביל, ניהלו שוטרים מיחידת האופנועים של משטרת ירושלים מרדף אחרי הנהג הפוגע, עד שלבסוף הוא נעצר סמוך לבית החולים שערי צדק.

מלבד סוארז, נפצעו בתקרית שלושה אזרחים נוספים ונזק נגרם לשלוש מכוניות. בסיום התקרית התברר שהנהג הפוגע, חסן אל-הווא, היה שיכור ושכלל אין לו רישיון נהיגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת