כך חגגו צעירים בחיפה: שרפו מכולות ותקפו כבאים

העיר חיפה ידועה ברב תרבותיות שבה, אך חגיגות חג הצלב שצוינו אמש בעיר הפכו להתפרעויות שנמשכו עד השעות הקטנות של הלילה והטרידו את התושבים. "זה בלתי נסבל", סיפר אחד התושבים לחדשות 2. "הרגשנו כמו בשדה קרב". הצעירים שרפו מכולות אשפה ותקפו כבאים בנפצים. למרות נוכחות המשטרה, איש לא נעצר

כבאי תחנת חיפה עמלו אמש במשך שעות עד שהצליחו להשתלט על האש שהוצתה ברחבי העיר במסגרת חגיגות חג הצלב, חג נוצרי. מלבד השריפות, הכבאים נאלצו להתמודד גם עם קבוצות צעירים נוצרים שציינו את החג, שהשליכו נפצים לעברם, וירו זיקוקים לאוויר.

פניות רבות הגיעו אמש למשטרה מתושבים בעיר התחתית שהסתגרו בבתיהם לאחר שמכולות אשפה הוצתו ברחבי השכונה. "זה בלתי נסבל", סיפר תושב חיפה לחדשות 2 באינטרנט. "הרגשנו כאילו אנחנו נמצאים בשדה קרב. זה עניין של תרבות איך לחגוג בחג שלך".

"זה לא מקובל שצעירים יחגגו את החג בצורה הזאת, אנחנו סובלים גם בחגים של המוסלמים וגם באלה של הנוצרים", סיפר תושב אחר. לדבריו, הצעירים חגגו עד השעות הקטנות של הלילה, והדליקו נפצים וזיקוקים באוויר שהרעישו והפריעו לתושבי השכונה. "זה היה בלתי נסבל, הילדים לא הצליחו לישון".

בתיעוד של ההתפרעויות במהלך החגיגות שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, נראים הכבאים, שפעלו לכיבוי האש במוקדים שונים בעיר. בנוסף התקבלו עדויות מכבאים על אלימות שנקטו נגדם אותם צעירים. למרות נוכחות המשטרה במקום, אותם צעירים המשיכו לזרוק נפצים וירו זיקוקים, מבלי שאיש מהם נעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת