שבוע אחרי ההרס בקהיר: "הפגנת אהבה" מול שגרירות מצרים בת"א

אחרי אירועי הימים האחרונים, החליטו כמה צעירים תל אביבים לארגן יחד מפגן יוצא דופן ובעל אופי הפוך למה שהתרחש בסוף השבוע האחרון בבירת מצרים. הם יעבירו "מסרים של אהבה" לבני העם בשכנה מדרום, בתקווה שקריאותיהם לחיים משותפים של שלום ואחווה ייענו

שגרירות ישראל בקהיר, אחרי ההתפרעות (רויטרס)

הסערה שגרמה הדרמה שהתחוללה בסוף השבוע האחרון בשגרירות ישראל במצרים עדיין לא שככה, אבל כמה צעירים מתל אביב החליטו לנסות ולמנוע את ההידרדרות ביחסים בין שתי המדינות במהלך הפוך וסמלי: "הפגנה של אהבה מול השגרירות המצרית", כפי שהם מכנים זאת.

בפרסום על האירוע בפייסבוק כתבו המארגנים: "מאוד קל להתקומם ולכעוס אחרי המקרה בשגרירות ישראל במצרים. זו הייתה אלימות שאין לה מקום", הבהירו בתחילת דברי ההסבר. "העם המצרי, ובמיוחד הדור הצעיר שלו, נמצא בתקופה של משבר זהות אחרי ההפיכה. הם מנסים למצוא את מקומם ולפרוק את זעמם על שנים רבות של סבל".

בהתייחסות גם למחאה החברתית של החודשים האחרונים בישראל, כתבו המארגנים כי "במקביל, קם גם כאן דור שרוצה לחיות בעולם טוב והוגן יותר שמתנגד לשנאה ולעריצות ונאבק על זכויותיו מתוך רצון בסיסי ועמוק לחיות חיים טובים יותר בעולם טוב יותר. הגיע הזמן שנפסיק את שנאת החינם על בסיס כסף ודת".

המארגנים קראו לאזרחים "לקרוא לעם המצרי קריאת שלום ואהבה ולומר להם שאין אנו רוצים להילחם בהם ולשנוא אותם. נהפוך הוא: אנו רוצים לחיות בשכנות טובה, באהבה - ולפעול יחד לכך שהחיים במזרח התיכון ובעולם כולו יהיו טובים יותר".

חיים טובים? "רק אם נאהב אחד את השני"

אחד מראשי היוזמה הוא בן אדם, סטודנט למשחק בן 23 מתל אביב. "אני חושב שקם במצרים דור עם אינטליגנציה רגשית רבה הרבה יותר משל קודמיו, דור שלא ידע מלחמות עם ישראל", הוא הסביר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לכן, הכי טוב שנחייה בשלום ובאהבה אחד עם השני, כי כולנו חולקים עם אינטרס משותף לחיים טובים - ואת זה אפשר לעשות רק בשכנות טובה ורק אם נאהב אחד את השני".

למרות שרבים סבורים כי מדובר בצעד שאינו בעל משמעות מעשית, לא מתכוון אדם לוותר -  ויחד עם מוסיקאים שישירו תחת בניין השגרירות המצרית יניפו הוא וחבריו שלטים למען האהבה בין שני העמים, ביום שישי ב-12:30 בצהריים. "הרבה אומרים שזה נאיבי, אבל אני חושב שאם לא נחלום - לא נוכל להגשים שום חלום", הסביר אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת