מהפגנת המיליון ועד המשבר עם טורקיה: תמונות השבוע

השבוע נפתח בהפגנת הענק בערי הארץ, והמשיך בפינוים של המאהלים בחולון ובת"א. המשבר בין ישראל וטורקיה החריף כשארדואן הכריז על גירוש הדיפלומטים הישראלים משטח המדינה. אלו התמונות שעשו לנו את השבוע

ארדואן ממשיך לתקוף את ישראל (AP)

המשבר עם טורקיה מחריף

המשבר בין ישראל וטורקיה מחריף. ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן מתח השבוע ביקורת חריפה על ישראל, בכל הנוגע להסכמי שיתוף הפעולה בין המדינות. בהצהרות בפני עיתונאים, תקף ארדואן את התנהלותה של ישראל בנושא כיבוד ההסכמים בין המדינות וכינה את ההתנהלות הישראלית "בלתי מוסרית".

400 אלף בני אדם בהפגנה הגדולה בתולדותינו

מיליון איש לא צעדו בהפגנה שכונתה על ידי המארגנים כ"הפגנת המיליון", אבל יותר מ-400 אלף איש יצאו בשיאה של ההפגנה לרחובות וקראו לצדק חברתי. בתל אביב התרכזו למעלה מ-300 אלף איש בכיכר המדינה וּברחובות הסמוכים, בִירושלים על פי ההערכות הפגינו כ-50 אלף איש. בחיפה כ-30 אלף ועוד עשרות אלפים הפגינו ברחבי הארץ: מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום.

מחאה אוהבת: נשיקה בדרך להפגנה

עדשת המצלמה של הצלם התל אביבי אדי ג'רלד תפסה אתמול זוג מפגינים בדרך להפגנה בכיכר המדינה בתמונה רומנטית במיוחד. לא קשה לראות שמדובר במחווה לתמונה המפורסמת של המלח ואהובתו בטיימס סקוור בניו יורק משנת 1945, ביום הניצחון האמריקני על יפן בתום מלחמת העולם השנייה. אמנם התפאורה של רחוב אבן גבירול שונה במקצת מתפאורת הטיימס סקוור, אבל ההשוואה מתבקשת.

שוטרים פינו את מתחם המחאה בחולון

כוחות גדולים של שוטרים ופקחים מעיריית חולון הגיעו ביום רביעי בבוקר למתחם המחאה בשכונת ג'סי כהן בעיר ופינו את צריפי העץ שהוקמו במקום. עדי ראייה דיווחו על כוחות גדולים של שוטרים, מלווים בניידות ובאמבולנסים שנמצאים במקום. בעירייה הדגישו שפעולות הפינוי נערכות מול תושבי הצריפים שנבנו באופן לא חוקי ולא נגד האוהלים.

דרמה לילית במאחז מגרון: שלושה בתים נהרסו

הריסתם של שלושה בתים שעמדו במוקד במחלוקת במאחז הלא חוקי מגרון שבאזור רמאללה, הושלמה השבוע, במבצע שהחל במהלך הלילה השתתפו כוחות גדולים של צבא, משטרה ואנשי יס"מ. דרמת משפט לילית, האריכה את הפעולות במאחז יותר מהצפוי.

הותר לפרסום: סוכל פיגוע התאבדות בירושלים

השבוע הותר לפרסום כי המשטרה, צהל והשב"כ סיכלו פיגוע התאבדות גדול בירושלים. בחודשים האחרונים נעצרו פעילי חמאס בגדה שתכננו לבצע פיגוע התאבדות בשכונת פסגת זאב במהלך חודש אוגוסט - באותה העת הייתה התרעה ממוקדת על פיגוע בעיר, שהובילה להיערכות ביטחונית מוגברת וחסימות כבישים. אז לא פורסמה הסיבה להתרעה, והשבוע התברר כי המחבלים היו כבר בדרך לפיגוע ההתאבדות - שנמנע ברגע האחרון.

כמות פסולת החלל הגיעה ל"נקודת קצה" מסוכנת

לפי דוח שפרסמה השבוע סוכנות החלל האמריקנית, כמות "הספייס ג'אנק" - החומר המסוכן שסובב סביב כדור הארץ, הגיעה ל"נקודת קצה" ומהווה כעת סיכון גובר ללוויינים ולתחנת החלל הבינלאומית. כותבי הדוח מציעים אסטרטגיית ניקיון שעשויה לכלול גם "לכידת" פסולת בעזרת רשתות, מגנטים וגם מטריות ענק.

פרננדז - "כך לא בונים נבחרת"

פרננדז - עוד כשלון לנבחרת ישראל (רויטרס)

מאמן נבחרת ישראל לואיס פרננדז למד איך משחק אחד יכול להרוס הכל. מרגע הפסד הנבחרת ליוון במוקדמות יורו 2012, שחיסל כמעט סופית את הסיכוי להגיע לפולין ולאוקראינה, נאלץ המאמן לענות למבקרים ולשמוע ביקורות לא פשוטות.

הכירו: הכלב עם האוזניים הגדולות בעולם

הרבור, כלב ציד ממדינת קולורדו שבארצות הברית הוא לא עוד כלב. לאחרונה הוא נרשם בספר השיאים של גינס, לאחר שהוכר רשמית ככלב בעל האוזניים הארוכות ביותר בעולם. אוזנו הימנית נאמדת ב-34 סנטימטרים, בעוד שגודלה של אוזנו השמאלית הוא 32 סנטימטרים.

שיא חדש: האישה הכי שמנה בעולם

אחרי שהגיעה למשקל של כ-315 קילוגרם, הוכרזה רשמית פאולין פורטר בת ה-47 כאישה השמנה בעולם. פורטר, תושבת העיר סקרמנטו שבקליפורניה, העלתה במשקל במכוון כדי לשבור את שיא גינס, וכעת היא מתכננת דיאטה - כדי שתוכל להנות מחיי היומיום שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת