הבוקר: שאלת הפינוי חוזרת לביהמ"ש

בית המשפט המחוזי בתל אביב יקבע הבוקר האם יפונה מאהל המחאה, או מה שנותר ממנו, בשדרות רוטשילד בעיר. אתמול כבר הדביקו פקחים צווי פינוי לכל האוהלים אך אז הקפיא בית המשפט את צווי הפינוי

לאחר הוצאת צווי הפינוי לאוהלי המחאה בשדרות רוטשילד, העיכוב, ביטול העיכוב - ואז העיכוב מחדש אמש, תחזור הבוקר סוגיית פינוי המאהל שכבר נהיה להרגל בשדרה לפתחו של בית המשפט המחוזי בתל אביב.

אמש הדביקו מעל עשרים פקחי העירייה צווי פינוי לכל האוהלים, גם אלה המיושבים, שנותרו בשדרות רוטשילד. במקום הפגינו עשרות, שקראו לפקחים לסרב להוראות שניתנו להם. לפנות בוקר כאמור הוציא בית המשפט צו מניעה לפינוי מאהלים נוספים בתל אביב - אך לאחר מכן ביטל את הצווים. שלשום, אחרי ההפגנה מול ביתו של רון חולדאי והודעת העירייה כי בכוונתה לפנות גם את מאהל לוינסקי, פנו הפעילים לבית המשפט בבקשה לקבלת צו מניעה.

לפי הצווים, שהפעם הגיעו בלי פרחים מצורפים אליהם, על כל אוהל, יריעת בד או שלט שנמצאים ברחוב "ברשות הרבים" - להסתלק תוך לא יאוחר מ-72 שעות. המפגינים בשדרה צעקו לעבר הפקחים כי "עכשיו זה הזמן שלכם לקחת צד במחאה ולהחליט עם מי אתם הולכים. אנחנו יודעים שגם לכם קשה לסגור את החודש,
יש פה אנשים שאין להם בית".

רגב קונטס, ממנהיגי המחאה, אמר אמש בריאיון לתכנית "שש" כי "לא נותר לי אלא להצר על כך כי לא זו הדרך שהרשויות היו רוצות שהמחאה הזו תסתיים בשלב האוהלים שלה. אתמול אמר אחד השוטרים 'במשך חודשיים נתנו להם חופש ביטוי', כאילו שזו מותרות. משהו לשחק איתו בקיץ. מהיום הראשון חולדאי רק מטכס עצה כיצד לסלק את האוהלים משדרתו היפה. אני מקווה מאוד שהממשל יתעשת בדרך כלשהי".

"אנחנו לא אנשים אלימים", הוסיף קונטס. "ירצו לקחת את האוהלים - יקחו אותם. לא נפנה אותם. אני מתרה ברגעים אחרונים אלה בפני כל מי שעיניו בראשו לא לעשות זאת בכוח. מאחורי כל אוהל מסתתרת מצוקה. אנשים עלולים להגיב בצורה לא אחראית".

בבית משפט השלום בתל אביב הוגשו אתמול בשעות הצהריים כתבי אישום נגד שמונה מ-40 המפגינים שנעצרו אתמול בהפגנה האלימה מול בניין העירייה בת"א. שבעה נאשמים בהתפרעות, ואחד מהם גם בתקיפת שוטר. בתום הדיון, הוחלט לשחרר אותם ללא הרחקה ובכפוף להפקדת ערבות בגובה 500 שקלים. אדם נוסף הורחק משדרות רוטשילד למשך 60 ימים, אחרי שהכה שוטר באגרוף.

עו"ד ברק כהן, המייצג חלק מהמפגינים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "כתבי האישום מנוסחים באופן כוללני משום שהעובדות הם אותן עובדות לגבי כולן. זה פשוט נסיון השתקה, במישור הפלילי אין פה מסוכנות, אין ביטוי למסוכנות ותנאי השחרור הם כאלה של "רק אל תפגינו"".

"בהזדמנות זו אני מזמין כל אזרח ישראלי להתפרע באותו אופן כלפי המוסדות השלטוניים עד שנשלים את המהפכה כולה", הוסיף הסניגור. "אין מה לפחד, נכון, לוקחים אותך באמצע ההפגנה, אתה יושב שמה בלילה אבל אתה משתחרר ואת הזכויות אתה מקבל. אם 300 אלף איש היו היום מתפרעים באותו האופן, היינו רואים את זכויות היסוד שלנו מתגשמות באופן יותר ברור. כל מה שנעשה פה זה נסיון לסתימת פיות,  ו-8 כתבי האישום - הייתי שמח אם היו מונחים על שולחן בתי המשפט 300 אלף כתבי אישום".

עם זאת, פקחי ועובדי עיריית חולון פינו הבוקר פעם נוספת את צריפי העץ שהוקמו בשכונת ג'סי כהן בעיר. שלושה מאנשי המאהל עוכבו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת